Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2021, 13:29

Návrh opatrení

Dvojtýždňový lockdown s miernymi výhodami pre zaočkovaných

Dvojtýždňový lockdown s miernymi výhodami pre zaočkovaných

Ilustračné foto – TASR

O návrhu, o ktorom bude v stredu rozhodovať vláda, informuje Denník N.

Lockdown, na ktorom sa v pondelok dohodli koaliční lídri, by mal trvať „iba“ dva týždne namiesto troch. Školy by sa nemali plošne zatvárať a aspoň časť podnikateľov by sa mala v súvislosti so sprísnenými opatreniami odškodniť. 

Informuje o tom Denník N.

Opatrenia by mala v stredu schváliť vláda, platiť by mali od štvrtka alebo piatka. Detaily opatrení sa ešte môžu meniť. 

Súčasťou čiastočného lockdownu má byť podľa informácií Denníka N zákaz nočného vychádzania a uzavretie celého sektora hotelov, reštaurácií či kaviarní, ale aj kaderníctiev či fitnescentier. Nie je jasné, či nové pravidlá umožnia takzvaný okienkový predaj jedál z reštaurácií.

Povolený by mal byť pohyb ľudí do zamestnania, škôl, ale aj k lekárovi či do potravín. Súčasťou opatrení by mala byť aj prísna kontrola režimu OTP pri nástupe do zamestnania a samotestovanie školákov.

Zaočkovaní ľudia by mali mať povolený vstup aj do predajní obuvi či oblečenia. Nezaočkovaní si budú môcť nakúpiť iba v potravinách, lekárňach, drogériách či novinových stánkoch.

Ako píše Denník N, po zhruba desiatich dňoch by mala koalícia spolu s odborníkmi vyhodnotiť, ako opatrenia zabrali, a môže lockdown prípadne predĺžiť.

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovensko si propomína 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. O čo vlastne išlo v politike, ktorú reprezentoval? Akú šancu mala na úspech?  Dalo sa vôbec vytvoriť niečo na spôsob prívetivého komunistického systému, kde by ľudia napĺňali svoje práva, mohli sa cítiť slobodne, speli by k blahobytu, aký mali vtedy na Západe? Odpoveď hľadá Jozef Hajko.

pred hodinou

Richard Sulík reagoval na Matovičove slová, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. „Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal šéf SaS na sociálnej sieti na margo Matovičovej „daňovej revolúcie“.

pred 3 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva odporúča všetkým záujemcom o tretiu dávku vakcíny, aby využili registračný formulár na stránke korona.gov.sk alebo vakcinacia.nczisk.sk. Po registrácii v čakárni bude záujemcom pridelený presný termín, vďaka čomu sa vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami. Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva