Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2021, 13:29

Návrh opatrení

Dvojtýždňový lockdown s miernymi výhodami pre zaočkovaných

Dvojtýždňový lockdown s miernymi výhodami pre zaočkovaných

Ilustračné foto – TASR

O návrhu, o ktorom bude v stredu rozhodovať vláda, informuje Denník N.

Lockdown, na ktorom sa v pondelok dohodli koaliční lídri, by mal trvať „iba“ dva týždne namiesto troch. Školy by sa nemali plošne zatvárať a aspoň časť podnikateľov by sa mala v súvislosti so sprísnenými opatreniami odškodniť. 

Informuje o tom Denník N.

Opatrenia by mala v stredu schváliť vláda, platiť by mali od štvrtka alebo piatka. Detaily opatrení sa ešte môžu meniť. 

Súčasťou čiastočného lockdownu má byť podľa informácií Denníka N zákaz nočného vychádzania a uzavretie celého sektora hotelov, reštaurácií či kaviarní, ale aj kaderníctiev či fitnescentier. Nie je jasné, či nové pravidlá umožnia takzvaný okienkový predaj jedál z reštaurácií.

Povolený by mal byť pohyb ľudí do zamestnania, škôl, ale aj k lekárovi či do potravín. Súčasťou opatrení by mala byť aj prísna kontrola režimu OTP pri nástupe do zamestnania a samotestovanie školákov.

Zaočkovaní ľudia by mali mať povolený vstup aj do predajní obuvi či oblečenia. Nezaočkovaní si budú môcť nakúpiť iba v potravinách, lekárňach, drogériách či novinových stánkoch.

Ako píše Denník N, po zhruba desiatich dňoch by mala koalícia spolu s odborníkmi vyhodnotiť, ako opatrenia zabrali, a môže lockdown prípadne predĺžiť.

 

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

Bratislavský arcibiskup a predseda KBS Stanislav Zvolenský uistil o modlitbe po nedeľnej tragickej nehode na Zochovej ulici v Bratislave. „Bolesť z nečakaného úmrtia blízkej osoby je iste nevysloviteľná a tieto chvíle sú mimoriadne náročné. V týchto chvíľach si vzájomne pomáhame ľudskou blízkosťou, ale predovšetkým posilňovaním sa v nádeji na večný život v Božom domove,“ uviedol s tým, že za zomrelých a zranených a ich rodiny obetuje dnes omšu. (tkkbs)

pred hodinou

Najlepší slovenský výkon na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach dosiahol domáci vytrvalec z Pro-body sport team Košice Marián Zimmermann s časom 2:28:19. Životným úspechom si vytvoril osobné maximum. Marián je spolupracovník Postoja, pre ktorý píše stĺpček Svet bežca. Ku skvelému výkonu mu srdečne gratulujeme.

pred hodinou

Vodič, ktorý narazil do zastávky Zochova v Bratislave a zabil štyroch ľudí, bol opitý. Informáciu potvrdili minister vnútra Roman Mikulec a policajný šéf Štefan Hamran. Vodičovi auta Škoda Superb namerali v krvi 1,6 promile alkoholu. Opitý bol aj jeho spolujazdec, v krvi mu namerali jedno promile alkoholu. „To sú stavy vylučujúce spôsobilosť,“ povedal Hamran s tým, že vodič sa po skutku správal agresívne k policajtom a záchranárom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.