Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. máj 2021, 13:26

Koniec šéfa NAKA

Branislav Zurian požiadal o odchod z funkcie aj z polície

Branislav Zurian požiadal o odchod z funkcie aj z polície

Branislav Zurian. FOTO TASR – Pavol Zachar

„Všetko sa raz končí, každý raz odíde a v súčasnej dobe to cítim práve takto,“ reagoval pre Hospodárske noviny.

Riaditeľ NAKA Branislav Zurian končí. Požiadal o odchod z funkcie aj z polície. Informujú o tom Hospodárske noviny. S jeho žiadosťou, ktorú podal k 15. máju, už súhlasil aj policajný prezident Peter Kovařík.

Zurian svoje rozhodnutie nechcel komentovať. 

„Všetko sa raz končí, každý raz odíde a v súčasnej dobe to cítim práve takto,“ reagoval.

„Riaditeľ NAKA Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru na vlastnú žiadosť k 15. máju 2021. Prezident Policajného zboru Peter Kovařík jeho žiadosť prijal,“ uviedol policajný hovorca.

Nový riaditeľ NAKA sa bude hľadať cez riadne výberové konanie. O tom, kto dočasne agentúru povedie, rozhodne Kovařík najskôr 16. mája. 

Inzercia

„Ako som sa už viackrát verejne vyjadril, výsledky NAKA pod vedením Braňa Zuriana boli výborné. Ide o kolektívny výsledok za dva roky pôsobenia Zuriana na poste riaditeľa NAKA. Dnes ráno mi dal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, ktorú som prijal,“ reagoval policajný prezident s dôvetkom, že ho to prekvapilo.

O tom, kto bude novým riaditeľom NAKA, nevie.

Zurian v marci pre Denník N povedal, že nemieni sám odstúpiť z funkcie. „Som na životnej križovatke, ale cítim sa ako poctivý policajt, ktorý zasvätil službu boju proti zločinu, a rozhodne neodídem v čase, keď sú na mňa takéto výpovede alebo anonymy.“

Ako pripomína denník SME, Zuriana stále rieši policajná inšpekcia. Bývalý príslušník SIS Boris Beňa o ňom vypovedal, že vynášal utajované informácie. Zurian to odmieta.

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

V utorok od 9.00 h sa má začať mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia vysloviť nedôveru ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. Vyplýva to z návrhu programu schôdze zverejneného na webe NR SR. Návrh na odvolanie podal Smer-SD, podpísali sa podeň aj niektorí nezaradení poslanci. (tasr)

pred 5 hodinami

Najvyšší súd sa bude v pondelok zaoberať obvineným riaditeľom Úradu inšpekčnej služby Adriánom Szabóom, ktorého 5. júna Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) nezobral do väzby. Senát sa bude zaoberať sťažnosťou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči rozhodnutiu ŠTS. Sudca pre prípravné konanie ŠTS Szabóa nezobral do väzby pre neexistenciu formálnych dôvodov väzby obvineného. Rozhodnutie nebolo právoplatné. (tasr)