Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. novembec 2015

Bugár volá po spojenectve s KDH a #Sieťou

Strana Most-Híd vyzýva KDH a #Sieť, aby povedali, akú alternatívu voči vláde Smeru-SD vidia a či sú ochotné vytvoriť alternatívu spoločne.

Predseda Béla Bugár volá po spojenectve tejto trojice. V najbližších dňoch či týždňoch chce o nej rokovať s KDH a #Sieťou. O vláde so Smerom-SD podľa Bugára Most-Híd dnes nepremýšľa.

"Alternatívu jednofarebnej vlády Smeru vidíme v kombinácii strán Most-Híd, KDH a #Sieť, ktoré z hľadiska programu a hodnotových kritérií sú k sebe najbližšie. A práve tieto strany by mohli vytvoriť stabilnú vládu bez Smeru," povedal Bugár na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Zdôraznil, že nehovorí o žiadnom písomnom záväzku či o predvolebnej koalícii. "Hovoríme len o tom, aby každá z týchto strán povedala, že po voľbách vie spolupracovať a vytvoriť základ budúcej vlády," uviedol. Rokovaniami chce Bugár získať od KDH a #Siete jasné stanovisko, či sú schopní pripojiť sa k spomínanej alternatíve. 

Predseda Mosta-Híd si uvedomuje, že preferencie trojice strán zatiaľ nenapovedajú výsledku, ktorý by ohrozil Smer-SD. Verí však, že spoločný postup a postoje trojlístka pred voľbami by mohli povzbudiť voličov a alternatíva by mohla urobiť lepší volebný výsledok. Ľudia podľa neho potrebujú signál, že môže zafungovať alternatíva strán Most-Híd, KDH a #Sieť, ktorá by mohla vymeniť jednofarebnú vládu.

"Nemôžeme rezignovať na možnú zmenu. Aj ja sa obraciam na kolegov, aby sme dali pravicovej alternatíve konkrétnu podobu," vyhlásila podpredsedníčka strany Most-Híd Lucia Žitňanská. Dôvodom na zmenu je podľa nej aj cielené vyvolávanie strachu a radikalizácia politických strán i spoločnosti. "Most-Híd je občianska strana, ktorá hovorí extrémistickým prejavom a tendenciám jasné nie," zdôraznila.

Podpredseda László Solymos dúfa, že trojica strán dokáže voličov presvedčiť, aby podporili túto alternatívu. "Verím, že pre ňu získame čo najviac nasledovateľov," poznamenal Solymos.

Inzercia

Odporúčame