Bugár volá po spojenectve s KDH a #Sieťou

Strana Most-Híd vyzýva KDH a #Sieť, aby povedali, akú alternatívu voči vláde Smeru-SD vidia a či sú ochotné vytvoriť alternatívu spoločne.

Predseda Béla Bugár volá po spojenectve tejto trojice. V najbližších dňoch či týždňoch chce o nej rokovať s KDH a #Sieťou. O vláde so Smerom-SD podľa Bugára Most-Híd dnes nepremýšľa.

"Alternatívu jednofarebnej vlády Smeru vidíme v kombinácii strán Most-Híd, KDH a #Sieť, ktoré z hľadiska programu a hodnotových kritérií sú k sebe najbližšie. A práve tieto strany by mohli vytvoriť stabilnú vládu bez Smeru," povedal Bugár na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Zdôraznil, že nehovorí o žiadnom písomnom záväzku či o predvolebnej koalícii. "Hovoríme len o tom, aby každá z týchto strán povedala, že po voľbách vie spolupracovať a vytvoriť základ budúcej vlády," uviedol. Rokovaniami chce Bugár získať od KDH a #Siete jasné stanovisko, či sú schopní pripojiť sa k spomínanej alternatíve. 

Predseda Mosta-Híd si uvedomuje, že preferencie trojice strán zatiaľ nenapovedajú výsledku, ktorý by ohrozil Smer-SD. Verí však, že spoločný postup a postoje trojlístka pred voľbami by mohli povzbudiť voličov a alternatíva by mohla urobiť lepší volebný výsledok. Ľudia podľa neho potrebujú signál, že môže zafungovať alternatíva strán Most-Híd, KDH a #Sieť, ktorá by mohla vymeniť jednofarebnú vládu.

"Nemôžeme rezignovať na možnú zmenu. Aj ja sa obraciam na kolegov, aby sme dali pravicovej alternatíve konkrétnu podobu," vyhlásila podpredsedníčka strany Most-Híd Lucia Žitňanská. Dôvodom na zmenu je podľa nej aj cielené vyvolávanie strachu a radikalizácia politických strán i spoločnosti. "Most-Híd je občianska strana, ktorá hovorí extrémistickým prejavom a tendenciám jasné nie," zdôraznila.

Podpredseda László Solymos dúfa, že trojica strán dokáže voličov presvedčiť, aby podporili túto alternatívu. "Verím, že pre ňu získame čo najviac nasledovateľov," poznamenal Solymos.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo