Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2020, 13:37

Kollár s Haščákom

Chcel som si s ním vydiskutovať mediálne útoky, tvrdí predseda parlamentu

Chcel som si s ním vydiskutovať mediálne útoky, tvrdí predseda parlamentu

Boris Kollár. Foto – TASR

Boris Kollár vysvetľoval aj komunikáciu s transgender modelkou. „Nič neskrývam, popíšem si s každým.“

„Nič neskrývam,“ opakoval na tlačovej konferencii predseda parlamentu Boris Kollár. Vyjadril sa na nej ku komunikácii s transgenderovou modelkou Paris Nemc a k stretnutiu so šéfom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom.

„Píšem si s množstvom žien. Všetci ma poznáte, viete, že s nimi laškujem a budem to robiť naďalej,“ vyhlásil Kollár. Nemá sa podľa vlastných slov za čo ospravedlňovať, pretože išlo o jeho osobnú komunikáciu. Obaja si vraj vzájomne zo seba uťahovali. Kollár tiež odkázal tým, ktorí sa snažia o jeho diskreditáciu, že ho neodradia ani nezastavia.

Takúto komunikáciu považuje za relax. „Všetci vedia, že si popíšem s každým.“

Na otázku, či sa Boris Kollár nebojí, že kvôli jeho spôsobe komunikácie niekto na neho nasadí volavku, odpovedal: „Kľudne nech si na mňa nasadia volavku. Keď sa to bude dať a bude to aj pekná baba, tak sa s ňou aj vyspím. Však som to ja.“ 

Novinári sa ho pýtali aj na jeho piatkové stretnutie s Jaroslavom Haščákom v hoteli v centre Bratislavy, ktoré trvalo takmer hodinu. Zatiaľ čo Kollár tvrdí, že s Haščákom hovoril o článkoch v Plus 7 dní a Plus 1 deň, ktoré idú proti nemu, šéf Penty povedal, že s predsedom parlamentu chcel debatovať, lebo začal písať knihu, ktorá je aj o politike.

Ani tu vraj Kollár nemá čo skrývať. S Haščákom sa stretol údajne preto, že si chcel zoči-voči vydiskutovať útoky, ktoré prichádzajú z médií Penty na jeho osobu. 

„Chcel som vedieť, či to ide na jeho osobný príkaz alebo niekoho v redakciách,“ vraví Kollár. „Nevidím jemu do hlavy a netuším, prečo sa chcel so mnou stretnúť on. Možno naozaj dá niečo z toho do knihy, o ktorej hovoril.“

Dodal, že sa Haščáka iba pýtal, prečo idú na neho útoky len z jeho médií a či sa články o ňom písali na základe Haščákových osobných pokynov. Kollár tiež od Haščáka žiadal, aby zariadil, že sa v médiách má „merať rovnakým metrom“.

Haščák bol podľa neho otvorený a Kollárovi povedal, že ho nemá rád. Dodáva, že nešlo o tajné stretnutie. „Keby som sa s ním chcel stretnúť tajne, nešiel by som do hotela môjho kolegu, kde je plno ľudí.“

Inzercia

Haščák Kollárovi podľa jeho slov povedal, že ataky vníma, ale nezasahuje. Kollár zároveň odprisahal na svoje deti, že Haščákovi počas stretnutia nič nesľúbil a rozprávali sa len o mediálnych atakoch. Kollár tiež avizoval, že svoje sľuby splní. Nájomné byty, exekučná amnestia či návrh na zrušenie doplatkov na lieky pôjde podľa jeho slov ešte pred koncom roka na rokovanie do parlamentu.

Kollár podľa podpredsedu parlamentu a lídra strany Hlas - SD Petra Pellegriniho potvrdil svojou pondelkovou reakciou na viaceré medializované informácie fakt, že dehonestuje druhú najvyššiu ústavnú funkciu v štáte. Pellegrini podotkol, že šéf parlamentu by sa mal začať správať adekvátne svojmu postaveniu.

"Pre Slovenskú republiku a jej renomé, pre verejnosť by bolo užitočné, ak by si uvedomil, aký významný post zastáva a začal sa primerane tomu aj správať," uviedol Pellegrini.

Stretnutie Kollára s Haščákom sa bude riešiť aj na koaličnej rade

Povedal to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Koaliční partneri pre TASR uviedli, že nepovažujú takéto stretnutia za šťastné.

„Nepovažujem za šťastné stretávať sa s takými ľuďmi po tom, čo som si prečítal v prepise nahrávky Gorila, ktorý bol zverejnený. Chcem veriť, že mal na to predseda parlamentu nejaký relevantný dôvod, a na ten sa budem pýtať,“ povedal Šipoš.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová takisto nepovažuje za šťastné, ak sa druhý najvyšší ústavný činiteľ stretáva s človekom, ktorý je „podozrivý z veľmi závažných činov“. „Snáď mal na to vážny dôvod,“ dodala. Myslí si, že je to jeho osobná vec, na stretnutie sa ho preto nebude pýtať, Kollár by ho mal podľa nej vysvetliť svojim voličom.

Predsedníčku poslaneckého klubu Za ľudí Janu Žitňanskú prekvapila informácia o stretnutí Haščáka s Kollárom. Uviedla, že potrebuje k tejto téme vedieť viac priamo od Kollára. Dodala tiež, že dostala informáciu, že by sa o stretnutí s Kollárom mali rozprávať na koaličnej rade.

Dnes treba vedieť

pred 43 minútami

Otestovať ľudí bez domova na koronavírus bude možné s antigénovými testami, pričom organizácie a zariadenia sociálnych služieb krízovej intervencie dostanú od ministerstva práce príslušný set testov. Oznámil to šéf rezortu Milan Krajniak.

pred hodinou

Muž z protestov pred Úradom vlády bude stíhaný na slobode, rozhodol bratislavský krajský súd. Súd zatiaľ nemohol rozhodovať o druhom obvinenom, Čechovi, ktorého okresný súd do väzby zobral. Podľa polície muži 17. októbra po príchode vodného dela začali hádzať kamene a dlažobné kocky do policajtov.

pred hodinou

Vlk dravý by mal byť chráneným živočíchom, ministerstvo životného prostredia pripravuje k tomu vyhlášku. Informoval o tom šéf envirorezortu Ján Budaj, reagoval tak na schválenú kvótu odstrelu 50 vlkov v najbližšej poľovníckej sezóne.

pred 3 hodinami

NAKA zatkla vplyvného bratislavského právnika Zoroslava Kollára, informuje Denník N. Zatýkanie má súvisieť s výpoveďou bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý teraz spolupracuje s políciou. Ten Kočnerovi opisoval spory, v ktorých sa Kollár za úplatky snažil ovplyvniť súdy.

pred 3 hodinami

Turecko kritizuje karikatúru prezidenta Erdogana, ktorá vyšla na dnešnej obálke Charlie Hebdo. Podľa šéfa Erdoganovho komunikačného oddelenia ide o prejav „šírenia kultúrneho rasizmu a nenávisti“. Karikatúra zobrazuje tureckého prezidenta v bielom tričku a spodkoch, ako drží plechovku s nápojom a sedí vedľa ženy v islamskom hidžábe.

Inzercia

Inzercia