Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. júl 2020, 09:19

Médiá

Rádio Mária získalo licenciu na rozhlasové vysielanie

Rádio Mária získalo licenciu na rozhlasové vysielanie

Foto - autor

Program katolíckeho rádia si budú môcť poslucháči naladiť v polovici augusta.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom minulotýždňovom zasadnutí udelila spoločnosti Rádio Mária Slovensko licenciu na celoplošné digitálne vysielanie rozhlasovej programovej služby Rádio Mária.

Písomné rozhodnutie by vedenie Rádia Mária malo obdržať do 30 dní. „Plánujeme potom spustiť skúšobné vysielanie a od 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie by sme chceli oficiálne spustiť vysielanie,“ povedal pre Postoj programový riaditeľ rádia Martin Jarábek.

„Signál bude dostupný v lokalitách Bratislavy, Nitry, Dunajskej Stredy, Banskej Bystrice, Žiliny a Košíc, a mal by pokrývať takmer 40 percent obyvateľstva,“ dodal Jarábek.

V minulosti pritom RVR opätovne stopla vstup Rádia Mária na rozhlasový trh, ktorý by prebehol formou transformácie Rádia Jazz.

Rádio Mária, ktoré vysiela na Slovensku prostredníctvom internetu od októbra 2018, patrí do celosvetovej siete rádií Mária WFRM (World Family of Radio Maria). Okrem slovenského Rádia Mária môžu poslucháči u nás počúvať aj po maďarsky vysielajúce Mária Rádió, ktoré sídli v Komárne. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 5 hodinami

Zubní lekári budú môcť robiť odbery z nosohltana

Minister zdravotníctva Marek Krajčí víta záujem zubných lekárov o zapojenie sa do práce odberových tímov a po ich kritike mení vyhlášku, aby mohli robiť stery z nosohltana. Informoval o tom na sociálnej sieti.

ZUBNÍ LEKÁRI MÔŽU ROBIŤ ODBERY Aktuálne rezort zdravotníctva považuje úspešné zabezpečenie celoplošného testovania...

Uverejnil používateľ Marek Krajčí Štvrtok 29. októbra 2020
pred 6 hodinami

Vyše 500 zdravotníkov z 12 nemocníc siete Agel sa zapojí do plošného testovania. Pomáhať budú v odberných tímoch, ale postarajú sa aj o pretestovanie nahlásených záujemcov o PCR testy na svojich mobilných odberných miestach.

pred 7 hodinami

Riaditelia nemocníc sa podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zhodujú, že situácia je zlá. Takmer všetky svoje kapacity už musia venovať len pacientom s ochorením COVID-19 a ostatné zdravotné úkony sú na minimálnej, nevyhnutnej úrovni.

pred 7 hodinami

Taliansko zaznamenalo za posledných 24 hodín rekordných 26 831 nových prípadov nákazy koronavírusom a 217 úmrtí. Počet úmrtí je od utorka 27. októbra každý deň nad 200 - takúto úroveň v počte obetí mala krajina naposledy v polovici mája. 

Inzercia

Inzercia