Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. júl 2020, 09:19

Médiá

Rádio Mária získalo licenciu na rozhlasové vysielanie

Rádio Mária získalo licenciu na rozhlasové vysielanie

Foto - autor

Program katolíckeho rádia si budú môcť poslucháči naladiť v polovici augusta.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom minulotýždňovom zasadnutí udelila spoločnosti Rádio Mária Slovensko licenciu na celoplošné digitálne vysielanie rozhlasovej programovej služby Rádio Mária.

Písomné rozhodnutie by vedenie Rádia Mária malo obdržať do 30 dní. „Plánujeme potom spustiť skúšobné vysielanie a od 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie by sme chceli oficiálne spustiť vysielanie,“ povedal pre Postoj programový riaditeľ rádia Martin Jarábek.

„Signál bude dostupný v lokalitách Bratislavy, Nitry, Dunajskej Stredy, Banskej Bystrice, Žiliny a Košíc, a mal by pokrývať takmer 40 percent obyvateľstva,“ dodal Jarábek.

V minulosti pritom RVR opätovne stopla vstup Rádia Mária na rozhlasový trh, ktorý by prebehol formou transformácie Rádia Jazz.

Rádio Mária, ktoré vysiela na Slovensku prostredníctvom internetu od októbra 2018, patrí do celosvetovej siete rádií Mária WFRM (World Family of Radio Maria). Okrem slovenského Rádia Mária môžu poslucháči u nás počúvať aj po maďarsky vysielajúce Mária Rádió, ktoré sídli v Komárne. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková trvá na stanovisku, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská nespáchala skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, ako verejný činiteľ. Kováčiková zároveň pripomína, že toto stanovisko nemá dosah na konanie dozorovej prokurátorky v kauze Búrka. (TASR)

pred 2 hodinami

Holandského cyklistu Fabia Jakobsena, ktorý mal pred týždňom hrozivý pád v úvodnej etape pretekov Okolo Poľska, by mali v stredu previezť z nemocnice v Sosnowci do rodnej krajiny. Jazdca tímu Deceuninck-Quickstep v piatok prebrali z kómy a jeho zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje. (TASR)

pred 2 hodinami

Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie sa v piatok zídu na mimoriadnom zasadnutí, aby posúdili situáciu v Bielorusku, v Libanone a vo východnom Stredomorí. Na mimoriadne zasadnutie Rady EÚ o kríze v Bielorusku vyzvali v utorok ministri zahraničných vecí Lotyšska, Estónska, Fínska a Poľska. Z Varšavy predtým prišiel aj apel na mimoriadny summit EÚ o Bielorusku. (TASR)

pred 3 hodinami

V Litmanovej si počas uplynulého víkendu pripomenuli 30. výročie začiatku údajných zjavení Panny Márie. Ich pravosť je stále predmetom skúmania zo strany cirkvi. Prečítajte si archívny rozhovor s bývalým duchovným správcom pútnického miesta na hore Zvir Marcelom Pisiom, v ktorom hovorí aj o tom, že v Litmanovej sa zázraky nedejú na počkanie.

pred 3 hodinami

V Bielorusku zatkli niekoľko organizátorov protestov. V stredu, po tretej noci násilného zasahovania polície voči demonštrantom protestujúcim proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Jeden z organizátorov protestov, obyvateľ hlavného mesta Minsk, si prenajal izbu na 17. poschodí výškového Hotela Belarus a odtiaľ koordinoval akcie. Bieloruské úrady oznámili, že v prvú noc protestov po voľbách zadržali po celej krajine okolo 3000 protestujúcich. (TASR)

pred 3 hodinami

Lukáš Kyselica oficiálne končí vo funkcii štátneho tajomníka ministerstva vnútra. Návrh na jeho odvolanie schválila vláda. Kyselica sa rozhodol požiadať o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady ako poslanec. (TASR)