Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 21:03

Vatikán

Bývalému apoštolskému nunciovi na Slovensku zverili úlohu krízového manažéra

Bývalému apoštolskému nunciovi na Slovensku zverili úlohu krízového manažéra

Foto - TASR/Jakub Kotian

Pápež František vymenoval Maria Giordanu za mimoriadneho komisára Dielne sv. Petra.

Tlačové stredisko Svätej stolice oznámilo, že pápež František zaviedol nútenú správu na Dielňu sv. Petra, ktorá zodpovedá za technickú prevádzku a umelecké diela Baziliky sv. Petra a priľahlých budov.

„V súvislosti s nedávnym vydaním motu proprio pre transparentnosť, kontrolu a konkurenciu pri zavádzaní verejných zákaziek  Svätej stolice a Mestského štátu Vatikán Svätý Otec 29. júna nominoval apoštolského nuncia Maria Giordanu za mimoriadneho komisára Dielne svätého Petra, aby aktualizoval štatút, vniesol svetlo do jej správy a reorganizoval administratívne a technické oddelenia,“ píše sa vo vatikánskom komuniké.

K téme
Dedičstvo po nunciovi Giordanovi Zdieľať

Vážnosť situácie dokazuje to, že Úrad generálneho revízora v utorok dopoludnia na príkaz vatikánskeho prokurátora (promotóra spravodlivosti) Giana Piera Milaniho zaistil dokumenty a digitálne zariadenia spomínaných oddelení.

K podobnému prípadu došlo aj v októbri minulého roka, vatikánski policajti vtedy v kanceláriách Štátneho sekretariátu Svätej stolice a kontrolného Úradu pre finančné informácie (AIF) zabavili bližšie nešpecifikované množstvo počítačov a dokumentov. Mimo službu bolo preventívne postavených päť zamestnancov, vrátane jedného kňaza.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 2 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.