Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 21:03

Vatikán

Bývalému apoštolskému nunciovi na Slovensku zverili úlohu krízového manažéra

Bývalému apoštolskému nunciovi na Slovensku zverili úlohu krízového manažéra

Foto - TASR/Jakub Kotian

Pápež František vymenoval Maria Giordanu za mimoriadneho komisára Dielne sv. Petra.

Tlačové stredisko Svätej stolice oznámilo, že pápež František zaviedol nútenú správu na Dielňu sv. Petra, ktorá zodpovedá za technickú prevádzku a umelecké diela Baziliky sv. Petra a priľahlých budov.

„V súvislosti s nedávnym vydaním motu proprio pre transparentnosť, kontrolu a konkurenciu pri zavádzaní verejných zákaziek  Svätej stolice a Mestského štátu Vatikán Svätý Otec 29. júna nominoval apoštolského nuncia Maria Giordanu za mimoriadneho komisára Dielne svätého Petra, aby aktualizoval štatút, vniesol svetlo do jej správy a reorganizoval administratívne a technické oddelenia,“ píše sa vo vatikánskom komuniké.

K téme
Dedičstvo po nunciovi Giordanovi Zdieľať

Vážnosť situácie dokazuje to, že Úrad generálneho revízora v utorok dopoludnia na príkaz vatikánskeho prokurátora (promotóra spravodlivosti) Giana Piera Milaniho zaistil dokumenty a digitálne zariadenia spomínaných oddelení.

K podobnému prípadu došlo aj v októbri minulého roka, vatikánski policajti vtedy v kanceláriách Štátneho sekretariátu Svätej stolice a kontrolného Úradu pre finančné informácie (AIF) zabavili bližšie nešpecifikované množstvo počítačov a dokumentov. Mimo službu bolo preventívne postavených päť zamestnancov, vrátane jedného kňaza.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 28 minútami

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí si pripomína 30. výročie svojho založenia. Začiatky práce s deťmi však siahajú až do roku 1973. V súčasnosti združuje viac ako 6 500 členov. (TK KBS)

pred 46 minútami

Poslanci odmietli návrh nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho, aby obce a vyššie územné celky dostali jednorazový finančný príspevok ako kompenzáciu výpadkov príjmov spôsobených opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením COVID-19 do druhého čítania neposunuli.

pred hodinou

Slovenský tenista Filip Horanský si nezahrá hlavnú singlovú súťaž na grandslamovom turnaji Roland Garros. V Paríži prehral v stredajšom stretnutí 2. kola kvalifikácie s Ekvádorčanom Emiliom Gomezom 4:6, 6:2, 4:6. Neuspel ani Martin Kližan, ktorý podľahol Belgičanovi Kimmerovi Coppejansovi 6:2, 2:6, 4:6.

pred 2 hodinami

Premiér tvrdí, že na Slovensku už máme exponenciálny rast a s odstupom času kopírujeme krivku vývoja pandémie v Českej republike. Napriek tomu hovorí, že situáciu ešte nevníma dramaticky. „Ak by to bolo dramatické, vediem aj boj proti druhej vlne,“ povedal na margo toho, že boj s pandémiou je podľa neho v dobrých rukách. V súvislosti s kontrolami na hraniciach si vie predstaviť využívať práve antigénové testy v množstve 30-tisíc.