Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 15:06

RTVS

Marek Ťapák končí na poste programového riaditeľa

Marek Ťapák končí na poste programového riaditeľa

TASR

Od 1. júla bude dočasne poverený vedením sekcie programových služieb súčasný šéf športu Matej Hajko.

Na poste televízneho programového riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) končí Marek Ťapák. Dôvodom sú dlhodobé zdravotné problémy. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Zároveň uviedla, že od 1. júla bude dočasne poverený vedením sekcie programových služieb STV súčasný riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.

"Marek Ťapák so svojím tímom odviedli gro práce pri príprave jesennej programovej štruktúry. I napriek tomu nás čaká horúce pracovné leto, aby RTVS bola na 100 percent programovo konkurencieschopná nielen na jeseň, ale aj v ďalšom období," avizoval Hajko. 

Marek Ťapák bol programovým riaditeľom televíznej zložky RTVS od júna 2018, nahradil vtedy na poste Tibora Búzu, ktorý bol televíznym programovým riaditeľom RTVS ešte za čias predchádzajúceho generálneho riaditeľa Václava Miku. (TASR)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

V úvodnom kole českej extraligy v Prahe na štadióne Dukly si hosťujúci slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá. Ján Volko vyhral stovku a Emma Zapletalová okorenila svoj triumf na 400 m prekážok slovenským rekordom 57,11 sekundy v kategórii do 23 rokov. (TASR) 

pred 59 minútami

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) nesúhlasí s trasovaním električky v pešej zóne pred budovou Slovenského národného divadla. Hlavné mesto tvrdí, že ministerkin postoj môže mať vážne dôsledky na dopravu v meste. (TASR)

pred hodinou

Britská vláda pridala nové výnimky z povinnej štrnásťdňovej karantény, vďaka ktorým sa v Anglicku budú môcť uskutočniť viaceré športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Zelenú dostali augustová Veľká cena Veľkej Británie motoristickej F1 v Silverstone, futbalové súťaže Liga majstrov a Európska liga, golfový turnaj British Masters Championship či MS v snookeri. (TASR) 
 

pred hodinou

V sobotu pribudlo 15 prípadov nákazy novým koronavírusom. Slovensko celkovo eviduje 1764 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií. 

pred hodinou

Poslanci opozičného Smeru-SD navrhujú zaviesť ďalšiu zbraňovú amnestiu. Jej cieľom má byť zníženie počtu nelegálne držaných zbraní, ako aj prípadná identifikácia zbraní, ktoré mohli byť použité v súvislosti s trestnou činnosťou. Platiť by mala od 1. novembra tohto roka do konca apríla 2021. (TASR)

pred 3 hodinami

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer žiada, aby sa na prijímaní migrantov zachránených v Stredozemnom mori podieľalo viac štátov Európskej únie. Dosiaľ ide len o päť až šesť krajín, „takto to však nemôže zostať“, povedal kresťanskodemokratický politik. Nemecký minister dúfa, že Únia v rámci aktuálneho nemeckého predsedníctva v Rade EÚ dosiahne aspoň politické porozumenie v oblasti migrácie. (TASR) 
   

pred 3 hodinami

Americký reper Kanye West oznámil, že sa bude uchádzať o prezidentský post. „Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme svoju víziu a budeme budovať svoju budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov,“ napísal West v príspevku na Twitteri. 

pred 4 hodinami

Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín viac ako 43 700 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet potvrdených infikovaných v krajine sa zvýšil na takmer 2,84 milióna. USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí. (TASR)

pred 4 hodinami

Slováci si počas nedeľného štátneho sviatku pripomínajú kresťanských vierozvestcov, svätého Cyrila a Metoda. Slovanskí bratia prišli na Veľkú Moravu v roku 863, aby šírili kresťanstvo a kultúru. Cyril a Metod sú zdrojom nábožnosti, solidarity a slovanskej vzájomnosti, najmä pre Slovákov, Moravanov, Čechov, Bulharov i Macedóncov. (TASR)