Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2020, 11:17

Pohyb v opozícii

Kuffovci a Taraba odchádzajú z poslaneckého klubu ĽSNS

Kuffovci a Taraba odchádzajú z poslaneckého klubu ĽSNS

Tomáš Taraba. Foto – TASR

Dôvodom má byť kritika Milana Mazureka za vytvorenie platformy s Podmanickým a Kérym.

Poslanci za KDŽP Štefan Kuffa, Filip Kuffa a Tomáš Taraba odchádzajú z poslaneckého klubu ĽSNS. Informoval o tom Taraba na tlačovej konferencii pred parlamentom.

Dôvodom odchodu trojice poslancov má byť kritika Milana Mazureka (ĽSNS) za ich spojenie s poslancami Jánom Podmanickým a Mariánom Kérym v rámci tzv. hodnotovej platformy.

„Nedá sa fungovať v klube, keď nie Marian Kotleba, ale Milan Mazurek bude definovať každý náš kontakt s iným politikom, každú našu iniciatívu tými termínmi, ako to použil na internete,“ podotkol s tým, že ich kroky v ničom ĽSNS neškodili.

Poznamenal, že vytvorenie platformy bolo dezinterpretované, pretože nešlo o pakt medzi ĽSNS a Smerom. Dodal, že poslanci, aj z vládnej koalície, ktorí sú si hodnotovo blízki, budú naďalej spolupracovať a v rámci platformy podporovať hodnotové zákony. Mená poslancov v platforme nechcel konkretizovať, podotkol, že to bude vidieť na hlasovaní o konkrétnych zákonoch.

Taraba avizoval, že plánujú do parlamentu predložiť novelu interrupčného zákona, ktorú v minulom volebnom období vypracovalo hnutie OĽaNO a ktorá má zlepšiť informovanosť žien pred potratmi. Podľa vlastných slov nevidí dôvod, aby vládna koalícia s predložením takéhoto zákona čakala.

ĽSNS podľa slov hovorcu strany Ondreja Ďuricu rešpektuje rozhodnutie poslancov. „Nedorozumenie medzi Tomášom Tarabom a Milanom Mazurekom sme ani v rámci strany, ani v rámci poslaneckého klubu nevnímali ako nejaké zásadné. Skôr ako nedostatok vzájomnej komunikácie,“ priblížil.

Hodnotová platforma mala za cieľ združovať poslancov s rovnakými hodnotovými názormi. Po kritike svojich spolustraníkov za vytvorenie platformy s ĽSNS opustil Smer Ján Podmanický.

Záujem pridať sa k platforme avizoval okrem Podmanického aj ďalší poslanec zo Smeru Marián Kéry. Ten oznámil, že zo strany neodchádza.

Inzercia

Dnes treba vedieť