Bratislavské námestie zdobia prolife fotky, časť zničili vandali

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave inštalovali organizátori pochodu Bratislava za život verejnú fotovýstavu s prolife tematikou. Iba po pár dňoch od vystavenia tri panely zničili vandali.

Centrum Hviezdoslavovho námestia bolo už viackrát využité na vystavovanie profesionálnych fotografií. Koncom minulého týždňa tu organizátori pochodu Bratislava za život inštalovali 16 veľkých panelov s fotografiami s rodinnou tematikou. Výstava má názov Deti, jej autorom je východoslovenský fotograf Anton Frič.

Úvodný panel hovorí:"Výstava zachytáva obrazy zo života slovenskej rodiny počas deviatich rokov, kedy sa táto rodina rozrástla o štyri krásne deti. Ako hovorí hrdý otec Tony: 'Deti sú úžasné!' Cieľom výstavy je ukázať krásu života. Každý by mal dostať šancu narodiť sa."

Dolná časť panelu informuje o kontaktoch na štyri organizácie, ktoré pomáhajú tehotným ženám a dievčatám v núdzi - Poradňa Alexis, Zachráňme životy, Áno pre život (s pôsobnosťou na celom Slovensku) a Zachráňme Kukulíka (s pôsobnosťou v Banskej Bystrici).

Všetky panely sú zavesené pomedzi stromy, sú verejne prístupné a vytvárajú na námestí zaujiímavý kolorit, ktorý láka okoloidúcich.

Iba po niekoľkých dňoch od inštalovania tri panely zničili vandali. Dva zobrazovali deti v rodinnej atmosfére a na treťom bolo dieťa pred veľkým krížom. Panel s krížom, ktorý ako jediný zo všetkých panelov obsahoval náboženskú tematiku, bol zničený najviac. 

Ak ste v Bratislave alebo máte do nej cestu, zájdite si fotografie pozrieť. A hlavne, príďte v nedeľu o 15:30 hod. na Hviezdoslavovo námestie na Bratislavu za život! :)

Lukáš Obšitník

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo