Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. apríl 2014

Bratislavské námestie zdobia prolife fotky, časť zničili vandali

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave inštalovali organizátori pochodu Bratislava za život verejnú fotovýstavu s prolife tematikou. Iba po pár dňoch od vystavenia tri panely zničili vandali. dsc_0988.jpg Centrum Hviezdoslavovho námestia bolo už viackrát využité na ...

Bratislavské námestie zdobia prolife fotky, časť zničili vandali

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave inštalovali organizátori pochodu Bratislava za život verejnú fotovýstavu s prolife tematikou. Iba po pár dňoch od vystavenia tri panely zničili vandali.

Centrum Hviezdoslavovho námestia bolo už viackrát využité na vystavovanie profesionálnych fotografií. Koncom minulého týždňa tu organizátori pochodu Bratislava za život inštalovali 16 veľkých panelov s fotografiami s rodinnou tematikou. Výstava má názov Deti, jej autorom je východoslovenský fotograf Anton Frič.

Úvodný panel hovorí:"Výstava zachytáva obrazy zo života slovenskej rodiny počas deviatich rokov, kedy sa táto rodina rozrástla o štyri krásne deti. Ako hovorí hrdý otec Tony: 'Deti sú úžasné!' Cieľom výstavy je ukázať krásu života. Každý by mal dostať šancu narodiť sa."

Dolná časť panelu informuje o kontaktoch na štyri organizácie, ktoré pomáhajú tehotným ženám a dievčatám v núdzi - Poradňa Alexis, Zachráňme životy, Áno pre život (s pôsobnosťou na celom Slovensku) a Zachráňme Kukulíka (s pôsobnosťou v Banskej Bystrici).

Všetky panely sú zavesené pomedzi stromy, sú verejne prístupné a vytvárajú na námestí zaujiímavý kolorit, ktorý láka okoloidúcich.

Iba po niekoľkých dňoch od inštalovania tri panely zničili vandali. Dva zobrazovali deti v rodinnej atmosfére a na treťom bolo dieťa pred veľkým krížom. Panel s krížom, ktorý ako jediný zo všetkých panelov obsahoval náboženskú tematiku, bol zničený najviac. 

Inzercia

Ak ste v Bratislave alebo máte do nej cestu, zájdite si fotografie pozrieť. A hlavne, príďte v nedeľu o 15:30 hod. na Hviezdoslavovo námestie na Bratislavu za život! :)

Lukáš Obšitník

Odporúčame

Aliancia za rodinu ide do referenda o ochrane rodiny

Aliancia za rodinu ide do referenda o ochrane rodiny

Aliancia za rodinu dnes na tlačovej konferencii ohlásila spustenie občianskej petície za referendum o ochrane rodiny. aliancia-za-rodinu-ref2.jpg Referendové otázky sa majú týkať definície manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy, tiež práva dieťaťa vyrastať...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.