Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2017

Schulz tvrdí, že hrá iba"malú" úlohu v náraste podpory strany

Hlavný rival nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v tohtoročných parlamentných voľbách Martin Schulz vyhlásil, že nárast podpory pre jeho sociálnych demokratov (SPD) v prieskumoch verejnej mienky nie je predovšetkým jeho osobná zásluha.

Jeho úloha vo zvyšujúcej sa šanci na víťazstvo jeho Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) je "veľmi malá", povedal Schulz pre nemeckú mediálnu skupinu Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA.

Verejnosť predstavujúca politický stred v Nemecku má už dlho pocit, že v spoločnosti vládne až príliš malá úcta jedného voči druhému a až príliš veľká polarizácia, dodal Schulz.

"Klasické hodnoty sociálnej demokracie" ako úcta, tolerancia a súdržnosť s ostatnými znamenajú veľa, povedal Schulz. A dodal, že akurát bol pre stranu ten "vhodný hlas".

SPD sa vyšplhala v prieskumoch verejnej mienky nad 30 percent, a to odvtedy, čo sa Schulz koncom januára stal straníckym kandidátom na nemeckého kancelára. Sociálni demokrati zaznamenávajú tento úspech po rokoch zaostávania za kresťanskodemokratickými súpermi, keď dosahovali 20-25 percent.

Inzercia

Odporúčame