Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2016

Nové pravidlá pre obce na boj s hazardom neprešli

Obce nové pravidlá na boj s hazardom neodstanú. Poslanci Národnej rady SR dnes nepodporili návrh novely zákona o hazardných hrách od OĽaNO-NOVA, podľa ktorého mohli obce napr. zakázať iba niektoré hazardné hry. V súčasnosti môžu zakázať buď všetky, alebo žiadnu.

Tiež mali dostať kompetenciu zakázať prevádzkovanie hazardných hier v jednotlivých častiach obce. V súčasnosti to môže urobiť buď na celom území obce, alebo nikde. Poslanci OĽaNO-NOVA tiež chceli umožniť obciam, aby mohli všeobecne záväzným nariadením zakázať prevádzkovanie hazardných hier aj bez toho, aby 30 percent dospelých obyvateľov obce podpísalo petíciu, ktorou sa sťažujú, že sa v obci narúša verejný poriadok v súvislosti s hraním hazardných hier.
      

V pléne neprešla ani ďalšia novela zákona o hazardných hrách od Obyčajných, ktorou sa mala zrušiť podmienka petície na prijatie všeobecne záväzného nariadenia obce zakazujúceho prevádzkovanie hazardných hier.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.