Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2016

Fórum života už tradične rozbieha kampaň Sviečka za nenarodené deti

Sprievodné osvetové aktivity kampane sú spojené so šírením úcty k životu v každej jeho fáze - od počatia až po prirodzenú smrť.

Občianske združenie Fórum života už po štrnásty raz rozbieha v októbri projekt Sviečka za nenarodené deti s podporou a požehnaním slovenských biskupov. Hlavnou myšlienkou projektu je spojiť Spomienku na všetkých verných zosnulých (Dušičky), ktorá pripadá na 2. novembra, so spomienkou na nenarodené deti, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate.

"V modlitbách chceme pamätať aj na rodičov týchto detí a takisto na tých, čo vykonávajú alebo aktívne podporujú umelé potraty. Milosrdenstvo, odpustenie a modlitba sú cestou, ktorá je symbolom duchovného rozmeru projektu", uviedla predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

Sprievodné osvetové aktivity kampane sú spojené so šírením úcty k životu v každej jeho fáze - od počatia až po prirodzenú smrť. Aj tentoraz sa budú vo farnostiach konať modlitby, pobožnosti, sv.omše alebo krížové cesty za nenarodené deti.

Novinkou terajšieho ročníka Sviečky za nenarodené deti budú okrem modlitieb aj Večery milosrdenstva - koncerty, ktoré Fórum života organizuje s hudobnou skupinou Lámačské chvály ako hlavným hosťom programu. Uskutočnia sa v troch mestách - 21. októbra v Bratislave - v Univerzitnom pastoračnom centre Staré Grunty, ďalej 22. októbra v Kostole sv. Michala Archanjela na Fončorde v Banskej Bystrici a 23. októbra v prešovskom kine Scala.

"Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je symbolická sviečka. Na pamiatku nenarodených detí môžeme sviečku umiestniť a zapáliť 2. novembra v oknách našich domovov", pripomenul koordinátor projektu Martin Gazdík. Ako spresnil, k dispozícii sú dva druhy sviečok - plastové, ktoré je možné kúpiť za jedno euro a sklenené vonné sviečky za 4 eurá. Ich kúpou v rámci oficiálnej verejnej zbierky povolenej Ministerstvom vnútra SR môžu záujemcovia podporiť pro-life a pro-family projekty, kampane a rôzne aktivity Fóra života.

Verejná zbierka sa oficiálne začala 1. októbra a potrvá do 31. marca 2017. Ľudia, ktorým nie je ľahostajná problematika ochrany života a rodiny, môžu prispieť aj priamo na číslo účtu SK 250 900 0000005033357295.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.