Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 00:59

Majerskému by som radil rokovať so všetkými, aj so Smerom, hovorí Karas

Majerskému by som radil rokovať so všetkými, aj so Smerom, hovorí Karas

Viliam Karas. Foto: Postoj/Andrej Lojan

Exminister spravodlivosti a nový odborník KDH Viliam Karas si myslí, že KDH má dostatok pudu sebazáchovy, aby pri akomkoľvek koaličnom partnerovi dokázalo vyrokovať koaličnú zmluvu s jasnými pravidlami a s rešpektom pre hodnotový rámec KDH.

KDH má po sčítaní 20 percent hlasov stále vyše sedem percent. Vo volebnej centrále hnutia veria, že strane tentoraz parlament neujde. Medzi kandidátmi a straníkmi sa už diskutuje aj o možných povolebných koalíciach.

„Ak by som mal radiť Milanovi Majerskému, tak by som mu povedal, aby komunikoval so všetkými demokratickými stranami, ktoré dostali podporu voličov. Aj so Smerom,“ hovorí pre Postoj Viliam Karas, exminister spravodlivosti a nový odborník KDH. Hoci dodáva, že v tomto smere je predsedníctvo hnutia viazané rozhodnutiami celoslovenskej rady KDH, rokovať o koalícii by sa neobával ani s hodntovo vyhraneným Progresívnym Slovenskom.

„Vôbec by som sa toho neobával, ale najskôr potrebujeme vojsť do parlamentu. Ak sa to podarí, budem rád pri tom, aby sme pri povolebných rokovaniach nastavili pravidlá tak, aby bolo každému jasné, že KDH sa neuchádzalo o dôveru voličov, aby plnilo program iných strán.“

Karas si myslí, že KDH má dostatok pudu sebazáchovy, aby pri akomkoľvek koaličnom partnerovi dokázalo vyrokovať koaličnú zmluvu s jasnými pravidlami a rešpektoval sa aj hodnotový rámec KDH. 

Na margo silného výsledku PS Karas hovorí, že sa progesívcom podarilo využiť efekt snehovej gule a mediálne navodili atmosféru, že sú jediní konkurenti Smeru. „Ale nie je to pravda, čo až čas ukáže,“ dodáva.

Na otázku, či po volebnom prepade Sme rodina očakáva v blízkej budúcnosti v KDH aj Milana Krajniaka ako novú posilu, neodpovedal. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 07:03

Počasie: Prevažne zamračené. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, v severnej polovici územia a na západe sneženie. Popoludní na severe a krajnom západe tvorba snehových jazykov, ojedinele závejov. Lokálne poľadovica. Denná teplota od -3 stupne na Orave do +7 na Zemplíne. Slabý, neskôr miestami severozápadný vietor do 40 km/h. (shmú)

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.