Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. máj 2016

Noční vlci sa dnes pokúsia prekročiť bielorusko-poľské hranice

Poľsko uplynulý piatok deklarovalo, že Nočných vlkov na svoje územie z bezpečnostných dôvodov nepustí.

Litovská pohraničná služba nevpustila na územie Litvy dvoch občanov Ruska, ktorí na hranicu s Bieloruskom dorazili na motocykloch. Hovorca pohraničnej služby v noci nadnes oznámil, že ruskí občania neboli schopní uviesť cieľ svojho príjazdu do Litvy a nemali ani potrebné doklady. 

Hovorca navyše dodal, že na jednej z motoriek bola sovietska symbolika - päťcípa hviezda - a rôzne nápisy. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na litovskú agentúru BNS.

Z agentúrnej správy nie je jasné, či títo motorkári boli súčasťou kolóny ruského klubu Noční vlci, ktorí sa aj tento rok vydali z Moskvy do Berlína, aby si tam 9. mája pripomenuli 71. výročie víťazstva nad fašizmom.

Viac ako 50 motorkárov na čele s vodcom Nočných vlkov Alexandrom Zaldostanovom dorazilo v sobotu do Bieloruska, kde navštívili pamätný komplex Chatyň a Kurgan slávy pri Minsku a uctili si pamiatku padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne. Kolóna motorkárov sa potom vydala smerom na Brest, kde sa dnes pokúsi prekročiť bielorusko-poľské hranice.

Poľsko však už uplynulý piatok deklarovalo, že Nočných vlkov na svoje územie z bezpečnostných dôvodov nepustí.

Tohtoročná motorkárska jazda vyštartovala uplynulý piatok z Moskvy. Jej trasa má viesť cez Rusko, Bielorusko, Poľsko, Slovensko, Rakúsko, Česko a Nemecko. V cieli - v Berlíne - by motorkári mali byť 9. mája.

Motorkári z ruského klubu Noční vlci vlani, pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom, podnikli podobnú jazdu z Moskvy do Berlína. Pri vstupe na územie Európskej únie mali však na bielorusko-poľských hraniciach problémy, keďže poľské orgány ich nechceli vpustiť na územie svojej krajiny. Do Berlína sa potom dostala len časť z nich, aj to okľukami.

Klub Noční vlci je známy ruským nacionalizmom a otvorene podporoval napríklad anexiu Krymu Ruskom a následné proruské hnutie na východe Ukrajiny. Jeho členovia sa hlásia k pravoslávnej viere, čo ich podľa vlastných slov odlišuje od ostatných motorkárskych klubov, ktoré sú zapletené v kriminálnych aktivitách.

Inzercia

Odporúčame

Pred piatimi rokmi bol zabitý Usáma bin Ládin

Pred piatimi rokmi bol zabitý Usáma bin Ládin

Bin Ládin bol pred smrťou na čele rebríčka desiatich najhľadanejších teroristov na svete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vypísal za informácie, ktoré by viedli k jeho zadržaniu, 50 miliónov dolárov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.