Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. február 2021, 12:59

Koronavírus

Posledný týždeň bolo najviac pozitívnych vo veku 40 až 49 rokov

Najviac pozitívnych prípadov vyšetrených PCR testami bolo v Prešovskom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. 

Z celkového počtu prípadov koronavírusu počas ôsmeho kalendárneho týždňa bolo najviac prípadov vo vekovej skupine 40 až 49 rokov. Najviac pozitívnych prípadov, ktorých vyšetrili PCR testami bolo v Prešovskom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Informoval o tom odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva.

V aktuálnom kalendárnom týždni bolo hlásených 13 023 pozitívnych vzoriek vyšetrených metódou PCR, čo je o šesť percent pozitívnych vzoriek menej ako v predchádzajúcom kalendárnom týždni.

Hlásených tiež bolo 21 948 pozitívnych vzoriek vyšetrených antigénovými testami, čo je o 1,9 percenta pozitívnych vzoriek viac ako v predchádzajúcom kalendárnom týždni.

Vo virologických laboratóriách vyšetrili od začiatku pandémie spolu 2 009 936 vzoriek nazofaryngeálnych výterov metódou PCR, z toho bolo 300 775 vzoriek pozitívnych. Na Slovensku sa zároveň vykonalo spolu 12 142 216 antigénových testov, z toho bolo 270 116 vzoriek pozitívnych.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha nedôveruje informácii o možnom zapojení ruských tajných služieb do výbuchu muničného skladu. „Skôr si myslím, že by sme mali byť oveľa opatrnejší vo vzťahu k Rusku. Ukázať, že chceme dialóg, že chceme mier,“ povedal v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12. Pýta sa, či nejde o spravodajskú hru a vytváranie zámienky na útok. (tasr)

pred 3 hodinami

Na otázku, či by v OĽaNO neuvažovali o výmene na poste predsedu, minister obrany Naď povedal, že v OĽaNO sa nepozerajú na prieskumy popularity. Zopakoval, že premiér je prvý medzi rovnými a je koordinátorom. (tasr)

pred 4 hodinami

Premiér Eduard Heger vyhlásil, že český premiér Andrej Babiš má jeho plnú podporu za rozhodnutie vyhostiť 18 ruských diplomatov.

pred 4 hodinami

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.