Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2020, 15:55

Transformácia podniku Lesy SR pod vedením Vigodu podľa Mičovského stagnovala

Odvolanie generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky má tak podľa ministra zdynamizovať transformačný proces.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský na adresu Mateja Vigodu povedal, že ide o "poctivého lesníka, ktorého si osobne váži a ktorý si v minulosti počínal veľmi statočne." Podniku pod jeho vedením však podľa slov ministra chýbala jasná vízia, zásadné reformné kroky a očista od nečestných ľudí.

"Riadiť 3507 zamestnancov pri tak zásadných reformách si vyžaduje ráznejší prístup a rozhodnosť," uviedol v pondelok na brífingu Mičovský.

Úspešný transformačný proces je podľa neho podmienený organizačnými, personálnymi, obchodnými a ekonomickými zmenami podniku. Je nutné nastaviť transparentné dodávateľsko-odberateľské vzťahy a zmeniť organizačnú štruktúru tak, aby lesníci mohli vykonávať svoju prácu priamo v teréne.

Mičovský zdôraznil, že prioritou zostáva postupný prechod k prírode bližším formám hospodárenia na čo najväčšej ploche. To si však vyžaduje budovanie ľudských kapacít, uplatňovanie najnovších vedeckých poznatkov a využívanie moderných technológií. Prírode blízke hospodárenie musí byť podľa neho zosúladené s ekonomickými možnosťami podniku.

Agrominister pripomenul, že štátny podnik Lesy SR momentálne riadi poverený generálny riaditeľ Tomáš Čuka z odštepného závodu Levice. Výberové konanie na post generálneho riaditeľa Lesy SR bude vyhlásené ešte tento týždeň, dodal Mičovský.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

"Môžeme s čistým svedomím povedať, že pandémia nám zobrala desať rokov. Je však pravdepodobné, že to bude viac. To už je na výrazné zamyslenie. Je to tiež následkom falošného optimizmu a bagatelizácie, ktorú šírili aj niektorí lekári či renomovaní odborníci," hovorí v rozhovore patológ Michal Palkovič. Okrem iného tiež vysvetľuje, na základe čoho sa zistilo, že naša liečba ochorenia Coivd-19 funguje.

pred 10 hodinami