Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2020, 19:43

Nový český minister Blatný: Zmeňme strach na rešpekt, tak môžeme získať silu

„Keby ste sa ma opýtali, čo vidím ako hlavnú úlohu pre seba a celý rezort, tak je to potreba zmeny. Je potrebné zmeniť náladu v spoločnosti a vnímanie aktuálnej situácie,“ uviedol nový minister zdravotníctva Blatný.

Nový český minister zdravotníctva Jan Blatný vo štvrtok uviedol, že je teraz potrebné zmeniť strach, ktorý spoločnosť rozdeľuje, na rešpekt. Ak sa to podarí, česká verejnosť môže získať silu, povedal krátko po tom, ako ho premiér Andrej Babiš uviedol do funkcie, v ktorej nahradil Romana Prymulu. 

"Keby ste sa ma opýtali, čo vidím ako hlavnú úlohu pre seba a celý rezort, tak je to potreba zmeny. Je potrebné zmeniť náladu v spoločnosti a vnímanie aktuálnej situácie," uviedol nový minister Blatný.

"Poďme preto zmeniť pocit strachu na rešpekt. Strach nás paralyzuje a rozdeľuje. Keď to zmeníme, môžeme získať silu," dodal.

Zamerať sa podľa neho teraz treba najmä na ochranu rizikových skupín, teda seniorov a chorých. Blatný vo funkcii ministra zdravotníctva vystriedal epidemiológa Prymulu.

Babiš pri uvedení Blatného do úradu povedal, že s novým ministrom budú riešiť pandémiu koronavírusu ako hlavnú tému. Premiér znovu vyzval českých občanov, aby dodržiavali vládne opatrenia.

"Buďte doma a buďte na homeofficoch," pripomenul. Vakcína bude svetlom na konci tunela, dodal.

Prymula bol šéfom rezortu zdravotníctva iba 38 dní. Skončil po tom, čo sa v médiách objavili jeho fotografie, ako vychádza neskoro večer z jednej pražskej reštaurácie a bez rúška. V tom čase mali však byť reštaurácie a bary zatvorené, čo nariadila samotná vláda v snahe zastaviť šírenie koronavírusu, napísali Novinky.cz.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Kým Kollára vysáva sčasti Pellegrini, februároví voliči OĽaNO sa masívne popresúvali k SaS. Ak chce teda premiér vládnuť a najmä dovládnuť celé volebné obdobie, musí opustiť svoj doterajší mód, keď si svoj koaličný štvorlístok rozdelil na strategického partnera a zvyšných fackovacích panákov. Viac v komentári Martina Hanusa.

pred 6 hodinami

Na bratislavskom Hlavnom námestí v nedeľu večer rozsvietil primátor hlavného mesta Matúš Vallo vianočný stromček. Tento rok je ním 17-ročná a 12 metrov vysoká jedľa biela, ktorú mestu darovala rodina z bratislavskej Karlovej Vsi.

pred 7 hodinami

V nedeľňajšom šlágri futbalovej Premier League sa v londýnskom derby medzi Chelsea a Tottenhamom zrodila bezgólová remíza. Tottenham sa zásluhou bodového zisku opäť posunul na čelo tabuľky.

pred 11 hodinami

„Na Slovensku sa deje to, že príde nejaký politik a začne sa búchať do pŕs, ako on pomáha ženám a že im dovolí ísť skôr do dôchodku. No my, ktorí sa dlhodobo venujeme dôchodkovej politike a vieme to prepočítať, sa smejeme cez slzy, pretože ženy sú diskriminované v našom dôchodkovom systéme tak strašne, že to už ani nemôže byť horšie,“ hovorí odborník na dôchodky Ján Šebo.