Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2020, 12:25

Čína a Vatikán o dva roky predĺžili dohodu o vymenovaní biskupov

Dohoda zaručuje pápežovi konečné slovo pri vymenovaní biskupov v pevninskej Číne a na základe nej čínska vláda umožňuje všetkým biskupom, vrátane tých, ktorí pochádzajú zo štátom podporovanej cirkvi, uznávať pápežovu autoritu a právomoci.

Dohoda Vatikánu s Pekingom, podpísaná pred dvoma rokmi, vypršala práve vo štvrtok.

Čína a Vatikán zostanú naďalej v blízkom kontakte a budú rozvíjať intenzívnu komunikáciu, povedal na tlačovom brífingu hovorca ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien.

"Po priateľských konzultáciách sme sa dohodli na predĺžení dokumentu o dva roky. Obe strany prikročia... k procesu zlepšovania vzťahov," dodal podľa agentúry AFP hovorca.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 27 minútami

V Srbsku pripravujú zákon o registrovanom partnerstve. Ministerka pre ľudské a menšinové práva a sociálny dialóg Gordana Comic oznámila, že do konca roka vypracujú návrhy zákonov v oblasti rodovej rovnosti a partnerstiev osôb rovnakého pohlavia. Do parlamentu by sa mohli dostať ešte pred príchodom jari. (Telegraf.rs)

pred hodinou

Novou riaditeľkou Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže je od začiatku decembra Edita Pfundtner. Za predchádzajúcej vlády pôsobila ako štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti za Most-Híd.

pred hodinou

Premiér Igor Matovič chce, aby sa odborníci, ktorí spochybňujú nápad plošného testovania, postavili pred ľudí a povedali, že riešením je momentálne lockdown. Svoj názor k tomu, či je napríklad cez Vianoce potrebné uzavretie krajiny, nechcel povedať.

pred 2 hodinami

Okrem žiakov, ktorí pôjdu do školy, sa bude musieť otestovať aspoň jeden zákonný zástupca, potvrdil minister Branislav Gröhling. Čoskoro chcú predstaviť ďalšie detaily k otváraniu škôl. Minister hovorí, že potrebných bude na testovanie škôl približne milión testov.