Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. jún 2020, 20:51

Evanjelická cirkev augsburského vyznania si slávnostnými službami Božími v Bardejove pripomenula 490. výročie prednesenia Augsburského vyznania, ku ktorému došlo 25. júna 1530 počas ríšskeho snemu zvolaného Karolom V. do Augsburgu.

Pocta Magne charte luteránstva a Služby Božie pri 490. výročí Augsburského vyznania zachytené fotoparátom Mariána Šotha.

Uverejnil používateľ Evanjelický posol spod Tatier Utorok 30. júna 2020 Zdieľať

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.

pred 3 hodinami

Futbalisti Parmy v základnej zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v 1. kole talianskej Serie A s Neapolom 0:2. O triumfe hostí rozhodli v druhom polčase Dries Mertens s Lorenzom Insignem. Kucka odohral celý zápas a videl žltú kartu. Stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka sa dostal na ihrisko v 88. minúte.

pred 3 hodinami

Polícia zadržala v Krompachoch (okres Spišská Nová Ves) medzinárodne hľadaného Chineye Whytg Nzedgu z Ghany, na ktorého sú vydané dva európske zatýkacie rozkazy. Hľadaný muž sa mal v Grécku dopustiť drogovej trestnej činnosti, za ktorú bol právoplatne odsúdený na osem rokov väzenia, doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde.