Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. september 2017

Irma zoslabla na búrku druhej kategórie

Irmu sa aktuálne nachádza približne 10 kilometrov severne od mesta Naples v štáte Florida, sprevádza ju vietor s maximálnou rýchlosťou do 175 kilometrov za hodinu.

Hurikán Irma v nedeľu zoslabol na búrku druhej kategórie a technicky tak stratil označenie hurikánu. S odvolaním sa na americké Národné centrum pre hurikány (NHC) o tom v pondelok informovali agentúry DPA a AP.

Irmu, ktorá sa aktuálne nachádza približne 10 kilometrov severne od mesta Naples, v štáte Florida, sprevádza vietor s maximálnou rýchlosťou do 175 kilometrov za hodinu.

NHC ďalej informovalo, že napriek zoslabnutiu hurikánu ostávajú všetky výstrahy pred hurikánom, tropickou búrkou a návalmi dažďa naďalej v platnosti.

Tzv. oko hurikánu by podľa centra malo priebehu pondelňajšieho rána zasiahnuť západné pobrežie Floridy a následne by sa malo presunúť viacej vo vnútrozemia ponad severnú časť Floridy a juhozápadnú oblasť štátu Georgia.

Silný hurikán Irma sa v uplynulých dňoch prehnal cez viaceré karibské ostrovy, kde napáchal rozsiahle škody, a v priebehu nedele zasiahol južnú časť amerického štátu Florida. Na území tohto štátu vyhlásili pred príchodom hurikánu masovú evakuáciu, ktorá sa mala týkať až 6,3 milióna obyvateľov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva