Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. september 2016

Žitňanská: Z rozhodnutia nestíhať Mazureka je mi smutno

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) nerozumie rozhodnutiu polície a prokuratúry nestíhať poslanca Milana Mazureka (ĽSNS) za popieranie holokaustu.

Povedala to novinárom s tým, že je jej z toho smutno.

"Nedokážem tomu rozumieť. Som presvedčená, že skutkovú podstatu trestného činu, ktorá vyjadruje toto konanie, máme v právnej úprave. Nerozumiem, nechápem. To je už fáza, keď to nie je o právnej úprave, ale o tom, akým spôsobom dokáže s touto právnou úpravou pracovať polícia, prokuratúra a v konečnom dôsledku súdy," dodala Žitňanská.

Spravodajský portál Aktuality.sk a Denník N informovali, že poslanca Mazureka nebudú stíhať za popieranie holokaustu. Vyšetrovateľ podľa Aktuality.sk rozhodol, že prokuratúra nebude trestne stíhať Mazureka za jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.

Ten mal podľa portálu uviesť - "História je úplne prekrútená víťazmi a Chazarmi. Neobhajujem žiadny režim, ale o Tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o šesť miliónoch a mydlách zo Židov. O Hitlerovi sa učia samé klamstvá." Mazurek bol za tento výrok preverovaný prokuratúrou. Tá však zhodnotila, že jeho správanie bolo zákonné.

Podľa Denníka N stíhanie poslanca najskôr odmietla prešovská polícia a následne po preskúmaní spisu s postupom polície súhlasili prešovská i Generálna prokuratúra. Polícia podľa denníka tvrdí, že poslanec svojim výrokom na sociálnej sieti nespáchal trestný čin popierania holokaustu.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.