Život vo dvojici je finančne výhodnejší

Život vo dvojici je finančne výhodnejší. Priemerné mesačné výdavky človeka žijúceho bez partnera sú 400 eur za mesiac, zatiaľ čo ľudia žijúci vo dvojici minú v priemere o 100 eur na osobu menej.
 
Vypočuť článok
Život vo dvojici je finančne výhodnejší
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Až 74 % ľudí bez partnerov a takmer 82 % bezdetných párov si myslí, že z pohľadu finančných nákladov je výhodnejšie žiť vo dvojici. O čerpaní pôžičky uvažuje 46 % ľudí žijúcich v pároch a o niečo menej jednotlivcov bez partnerov (34 %).

Podiel single ľudí vo veku 18 - 35 rokov, podľa údajov Poštovej banky, v súčasnosti predstavuje takmer tretinu a ich život je v porovnaní s ľuďmi žijúcimi v páre finančne náročnejší. Možnosť vziať si v najbližšom období spotrebný úver nevylučuje 46 % bezdetných párov a 34 % ľudí žijúcich bez partnera. 

"Financie získané z úverov využívajú mladí ľudia najčastejšie na rekonštrukciu bytu alebo domu, ďalej na zariadenie domácností, kúpu alebo opravu auta, prípadne na konsolidáciu menej výhodných úverov," uvádza Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverových produktov Poštovej banky.

Podľa nej postoje k peniazom ako takým sa v prípade oboch typov mladých ľudí veľmi nelíšia. Prevláda u nich snaha nakupovať za čo najvýhodnejšie ceny a svoje výdavky si starostlivo sledujú. Bezdetné páry sú vo väčšej miere presvedčené (65 %), že single ľudia majú tendenciu utrácať viac peňazí, nakoľko ešte neplánujú spoločnú budúcnosť. Spomedzi jednotlivcov žijúcich bez partnerov súhlasí s týmto tvrdením 55 %.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Úver 365.bank
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Lionel Messi získal prestížnu Cenu princeznej z Astúrie v oblasti športu. Porota ocenila argentínsku futbalovú hviezdu nielen za výnimočné športové úspechy, ale aj za jeho charitatívnu činnosť. Messi si ocenenie prevezme v októbri v Španielsku. (tasr)

pred 5 hodinami

Súhrn udalostí v stredu tretieho júna:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť