Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2023, 13:59

Exminister obrany Naď

Rusko chce manipulovať voľby na Slovensku, nielen Smer mu v tom pomáha

Rusko chce manipulovať voľby na Slovensku, nielen Smer mu v tom pomáha

Foto TASR

Najvyšší ústavní činitelia podľa Naďa disponujú spravodajskou informáciou o preberaní financií z Ruska v prospech strany Roberta Fica na manipuláciu volieb.

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) v nedeľnej relácii Na Telo pripustil, že voľby naozaj môžu byť zmanipulované. Naď uviedol, že najvyšší ústavní činitelia dostali spravodajskú informáciu, ktorá hovorí o snahe zmanipulovať voľby na Slovensku v prospech Ruska. 

„Hovorím to na základe toho, že najvyšší ústavní činitelia Slovenskej republiky vrátane mňa ako vtedajšieho ministra obrany sme dostali spravodajskú informáciu zo zahraničia, ktorá hovorí presne o osobe, o čase a o mieste, keď štátny občan Slovenskej republiky bol v Rusku preberať finančné zdroje v prospech politickej strany Smer na manipuláciu volieb. Túto informáciu dostali najvyšší ústavní činitelia, dostala ju polícia, musí s tým robiť,“ uviedol Naď.

Exminister uviedol, že keď na Slovensku chce niekto „manipulovať voľby, tak to chce robiť Rusko a používa na to svojich trójskych koňov vrátene politickej strany Smer, ale nielen“.

Podľa Naďa ide o utajovanú informáciu. „Najvyšší ústavní činitelia ju dostali, čiže môžete si to overiť u pani prezidentky, u predsedu parlamentu, ministra vnútra,“ uviedol Naď s tým, že viac detailov povedať nemôže.

Člen politickej strany Smer Robert Kaliňák vylúčil, že by Smer bral peniaze z externých zdrojov.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.