Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2023, 13:20

NKÚ avizuje kontrolu agendy rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy

Kontrola sa nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém.

Najvyšší kontrolný úrad v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

„Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva, ale možno predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva,“ uviedol Andrassy.

Kontrola agendy ministerstva zdravotníctva sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. „Či funguje a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v takom dôležitom cieli a záväzku, ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine,“ ozrejmil.

NKÚ podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. „Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie,“ priblížil Andrassy.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 h prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 h predsedu KDH Milana Majerského.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.