Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. marec 2016

Globálna ekonomika je slabšia, než Fed pôvodne predpokladal

"Zdá sa, že rast ekonomiky v zahraničí je o niečo slabší, než sa pôvodne očakávalo," uviedla šéfka Fedu Janet Yellenová.

Globálna ekonomika je na tom horšie, než pôvodne predpokladala americká centrálna banka (Fed), uviedla šéfka banky Janet Yellenová. Informovala o tom agentúra DPA.

"Zdá sa, že rast ekonomiky v zahraničí je o niečo slabší, než sa pôvodne očakávalo," uviedla Yellenová na tlačovej konferencii po skončení zasadnutia menového výboru (FOMC) banky. "Tento nečakaný vývoj však nemal za následok výraznú zmenu základného výhľadu výboru."

FOMC ponechal v súlade s očakávaniami úrokové sadzby nezmenené. Kľúčová sadzba tak zostáva v pásme 0,25 % až 0,50 %.

Yellenová poznamenala, že očakávania týkajúce sa zvyšovania sadzieb v USA klesli, čo viedlo k zníženiu dlhodobých úrokových sadzieb a zmiernilo negatívny vplyv oslabenia globálnej ekonomiky na ekonomickú aktivitu v USA.

"Obavy týkajúce sa vyhliadok globálnej ekonomiky viedli na začiatku tohto roka k zvýšeniu volatility finančných trhov a k sprísneniu finančných podmienok v USA, aj keď v poslednom čase sa finančné podmienky výrazne zlepšili," uviedla Yellenová.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.