Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
07. december 2016

blaha chavez

blaha chavez

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha dnes oslavuje 37 rokov (samozrejme, touto cestou mu blahoželáme), na svojom verejnom facebooku oslávil narodeniny pred fanúšikmi týmito myšlienkami: „Keď mal Karl Marx 37 rokov, už mal napísaný Komunistický manifest a posúval sa od radikálneho komunistického humanizmu k štrukturalistickej analýze kapitalizmu... Keď mal 37 Che Guevara, mal za sebou víťaznú kubánsku revolúciu a akurát začal svoju revolučnú činnosť v Afrike. Zľava kritizoval sovietsky systém a žiadal návrat k Marxovi... Keď mal 37 Hugo Chávez, práve finišoval prípravy vojenského prevratu, ktorým chcel zosadiť krutú Perézovu vládu vo Venezuele, ktorá v 1989 nechala povraždiť tisíce demonštrantov... No jo, mám dnes 37 a kukám, že mám svoje vzory v čom dobiehať – nie je všetkým dňom koniec, viva la revolución.“ Na koniec statusu pripojil poslanec aj svoj obligátny smajlík.

 

Človek sa však v kontexte doby a posledných udalostí okolo pána poslanca predsa len trochu znepokojí. Ambiciózny poslanec totiž najskôr naozaj túžil stať sa Marxom Smeru, no vnútorní nepriatelia ho napokon z prípravy programového manifestu strany ponižujúco vypoklonkovali. Marxa v ňom zabili, je teda naozaj možné, že prichádza čas na novú kapitolu v osobných dejinách poslanca Blahu. Skúsme si to predstaviť: bojovne naladený poslanec v chávezovskej červenej baretke, nasledovaný svojimi dávnymi revolučnými spolubojovníkmi, Petrom Weisenbacherom a Alenou Krempaskou, s odhodlaním pochodujú centrom Bratislavy, mieria na Úrad vlády...

 

A už ich nič nezastaví, aby si vypýtali ďalší vládny grant pre svoj Inštitút ľudských práv.

 

Predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha a vpravo predseda vlády SR Robert Fico počas zasadnutia Výboru NR SR pre európske záležitosti 28. júna 2016 v Bratislave. Foto: TASR, Jakub Kotian.

Odporúčame

V Ugande a Rwande pomáhame hlavne deťom

V Ugande a Rwande pomáhame hlavne deťom

Pôstne obdobie, ktoré práve začíname prežívať, chce Slovenská katolícka charita (SKCH) využiť na šírenie myšlienky solidarity a pomoci. Prostredníctvom malej papierovej krabičky, ktorá na svojom obale prináša tvár a príbeh päťročného Manihiro z Rwandy, chce podporiť deti v Ugande a Rwande.