Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
20. október 2016

Fiby tabuľa

Fiby tabuľa

12. október bol Dňom samizdatu. Pri tejto príležitosti bude zajtra (v piatok) v Košiciach otvorená výstava Samizdat v boji za slobodu. Začne sa o 13.00 na Moyzesovej ul. 24, teda v dome, kde 20 rokov pracoval RNDr. Rudolf Fiby zo Spoločenstva Fatima. Na priečelí budovy bude odhalená tabuľa výtvarníčky Andrey Čepiššákovej venovaná jeho pamiatke.

 

Stretnutie bude pokračovať od 14.00 hod. vo Veritase druhým ročníkom podujatia Rudolf Fiby a Kolakovičovo dielo. Prvý ročník prebehol približne pred rokom a je to vynikajúca príležitosť dozvedieť sa niečo viac nielen o R. Fibym, ale aj o fungovaní tajnej cirkvi a ďalších osobnostiach, ktoré v nej pôsobili. Tohto roku podujatie organizačne zastrešili Ústav pamäti národa, Spoločenstvo Fatima, OZ Samizdat.sk a priatelia Rudolfa Fibyho. Na seminári vystúpia: Ján Šimulčík, František Neupauer, Mária Bielová, Stanislav Labjak, František Mikloško, Evžen Valovič. Súčasťou podujatia bude uvedenie a prezentácia v poradí druhej publikácie od profesora Kolakoviča Základné črty ľudského poriadku. Editorom publikácie bol Rudolf Fiby.

 

Seminár ukončí sv. omša v dominikánskom kostole o 17.30, potom nasledujú už len voľné diskusie a možnosť porozprávať sa s pozvanými hosťami.

 

Akcia je otvorená pre verejnosť, všetci, ktorí sa zaujímajú o novodobú slovenskú históriu, sú srdečne pozvaní.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame