Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
19. august 2016

Stasi zasahovala

Stasi zasahovala

V Berlíne zasahovala Stasi. Protest proti Nadácii Amadeu Antonio, ktorá bojuje proti pravicovému extrémizmu a píše udania na centrálu Facebooku, ktoréže to netolerantné a fašistické statusy treba vymazať, urobili mládenci z identitárneho hnutia, celú kauzičku opísal Dan Kaiser vo svojom texte na Echu. 

 

A prečo Stasi? Organizátori chceli poukázať na to, že v čele nadácie stojí Anetta Kahane (na obrázku), bývalá komunistka, ktorá v rokoch 1974 – 1982 robila pre Stasi, kde sledovala umelcov, západných novinárov a študentov zo Západného Berlína, jej správy a udania majú 800 strán. Dnes pani Kahaneová monitoruje pravicový extrémizmus a teší sa podpore nemeckej vlády.

 

Keďže tieto jej hlásenia sa ich priamo dotýkajú, obliekli si protestujúci identitári staré uniformy Stasi, aby ukázali podobnosť. Kaiserov text je ale zaujímavý aj v inom ohľade, ukazuje, ako u Marka Zuckerberga za podobné ciele lobovala Angela Merkelová.

 

Foto: wikimedia

Odporúčame

Z Lunterovho tímu zaregistrovali za poslancov BBSK 27 ľudí

Z Lunterovho tímu zaregistrovali za poslancov BBSK 27 ľudí

Jána Luntera, ako nezávislého kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a 27 adeptov z jeho tímu, ktorí chcú zastávať post krajského poslanca, zaregistrovali v termíne na Úrade BBSK. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii sám J. Lunter. "Pod moju kandidatúru sa podpísalo viac ako 5200 občanov kraja, 27 kandidáti na poslancov získali dohromady asi 17.000 podpisov," uviedol Lunter.