Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. august 2016

Sme východniarska rodina

Sme východniarska rodina

Čo by sme si len doma počali bez hnutia Sme rodina? Jeho líder Boris Kollár sa erudovane a štátnicky vyjadruje ku globálnym témam („To je už len obohatenie frau Merkel, kedy túto bosorku už Nemci odstránia?“ alebo „Ukrajinská vláda sú fašisti a teroristi.“), Sme rodina má však aj silný regionálny rozmer a cit pre skutočné problémy krajiny.

 

Poslanec Peter Pčolinský chcel podľa agentúry SITA presadiť, aby sa v parlamente mohlo hovoriť aj zemplínskym nárečím, jeho ambíciou bolo, aby sa spojili všetci politici z východného Slovenska bez ohľadu na svoju politickú príslušnosť. Pčolinského vznešené ekumenické snaženie však narazilo na typickú partokraciu, ktorá všetko zhatila. Nechajme radšej priamo prehovoriť poslanca Pčolinského, ktorý pre agentúru SITA v úprimnom rozhorčení povedal: „Naivne som si myslel, že to ostatní kolegovia z východu vezmú ako samozrejmosť a snáď niečo pozitívne prinesieme pre náš región. Dvadsaťpäť rokov totiž vlády zvysoka kašlú na východniarov. Vždy to bolo len o sľuboch a prázdnych gestách. Ani teraz to nie je inak.“

 

Z Postoja hlásime, že sme tiež otrasení z ignorovania oprávnených požiadaviek hnutia Sme východniarska rodina, len chceme opatrne namietnuť, že pán zemplínsky poslanec pozabudol aj na šarišské, spišské, abovské či sotácke nárečia.

Odporúčame