Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
13. apríl 2016

Saakašvili

Saakašvili

Michail Saakašvili ide do konfliktu s ukrajinským prezidnetom Petrom Porošenkom. Ako totiž hovorí, „problém nie je iba v Jaceňukovi“, ktorého vládla padla, Saakašvili ho vidí širšie a pomenúva jasne: problém sú oligarchovia. A keďže jeden z nich je prezident, všetko je jasné.

 

Pozrite si video rádia Sloboda z jeho poslednej tlačovky, tento bývalý gruzínsky prezident a dnešný ukrajinský politik a gubernátor Odesy, donedávna spojenec Petra Porošenka, mieri vysoko. Najvyššie. Má inštinkt, energiu aj popularitu. Ale zároveň je to pištoľník a tak trochu politický dobrodruh, z Gruzínska v podstate ušiel pred trestným stíhaním, nechal sa vyprovokovať do vojny s Ruskom a hoci dnes vehementne bojuje proti korupcii, sám sa jej nevyhol. Aj keď miera je neporovnateľná.

 

Ak je ale tento muž nádejou Ukrajiny, ako o tom pred časom hovoril napr. Ivan Mikloš, je mi Ukrajincov ľúto. Zaslúžia si viac. A platí to práve preto, že jeho konflikt s Porošenkom a ukrajinskou oligarchiou je to najdôležitejšie, čo táto nešťastná krajina potrebuje.

Odporúčame