Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
28. marec 2016

Salezián Tom

Salezián Tom

Vo svetových médiách sa šíria informácie, že uneseného saleziána Toma islamisti na Veľký piatok popravili. Spravodajské portály sa pritom odvolávajú na viedenského arcibiskupa Christopha Schönborna, ktorý hovoril o jeho smrti v sobotu na veľkonočnej vigílii.

Lenže pozor! Ešte v nedeľu večer vydala viedenská arcidiecéza stanovisko, v ktorom upozorňuje, že kardinál Schönborn vychádzal len z informácií z prostredia sestier Matky Terezy v Jemene, u ktorých don Tom pôsobil. Arcidiecéza pripomína, že informácie o smrti indického kňaza sa momentálne nedajú nikde overiť.

„Stále existuje nádej,“ uviedol kardinál Schönborn v nedeľu po tom, čo sa skontaktoval s biskupmi z Blízkeho východu.

Navyše optimizmus zdieľa aj biskup Paul Hinder, ktorý spravuje Jemen. Agentúre KNA povedal, že stále verí, že saleziánsky kňaz je nažive.

Dona Toma uniesli džihádisti 4. marca po útoku v jemenskom meste Aden. Radikáli vtedy zaútočili na charitatívny dom pre seniorov, ktorý spravujú rehoľníčky z Kongregácie misionárok lásky Matky Terezy. Útočníci vtedy zavraždili štyri sestričky a ich 12 spolupracovníkov. Toma uniesli a odvtedy sa o ňom neobjavili žiadne overené správy.

Odporúčame