Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
21. marec 2016

Reakcia Štefana Hríba

Štefan Hríb reaguje na moju krátku správu, jeho reakciu uverejňujeme v plnom znení:

 

Je fajn, že Martin Hanus pozerá Pod lampou, trochu menej fajn je, že z názorov hostí, na ktoré hneď nereagujem odmietaním, dedukuje moje postoje. To je žiacky novinársky faul. Tak predsa Pod lampou nefunguje. 
1. Ak si Peter Zajac myslí, že pravicová vláda bola vinou neslobodnej povahy SNS od začiatku vylúčená, je to zaujímavý názor, hoden vypočutia. Ja si ale naozaj myslím o vzniku tejto vlády niečo iné.
2. Postoj ale vysvetľoval vznik tretej Ficovej vlády inak než Peter Zajac. Vcítil sa do Bugára a jeho averzie k Matovičovi, pridal čosi o nestabilite a to mu stačilo. To nebola kritika povahy SNS, to bola, prepáčte, priehľadná finta. Keďže na rozdiel od Petra Zajaca je Postoj dlhodobo webom, ktorý preferuje Fica pred Sulíkom či iným liberálom, naozaj ho v tomto považujem za morálne relativistický. Fico Slovensko premenil na územie temných finančných záujmov a z hľadiska spravodlivosti ho uniesol, Sulík nie. Preferovať odpor k nejakej ideológii pred odpornou realitou sa u poctivých konzervatívcov hádam ešte stále nepatrí.
3. Postoj nepovažujem za užitočného idiota novej vlády a ani som to nenapísal. Toto Martin Hanus zle pochopil. Postoj je podľa mňa užitočný projekt. Celý uplynulý rok som však tento web naozaj považoval za užitočného idiota Rada Procházku. Ale veď stane sa aj v lepších rodinách.
4. A moralizujúca povýšenecká póza? U mňa, čo si rád vypočuje Haščáka, chodí na Širokého Slovan a radšej trávi čas so stratenými existenciami než s kárajúcimi slušniakmi? Ak som k nej skĺzol, ospravedlňujem sa. Lebo práve povýšenectvo je mi z duše odporné a aspoň niektorí exkolegovia to hádam vedia. Textom na webe .týždňa som chcel povedať toto: Martin Hanus pripísal kritikom spôsobu, akým vznikala tretia Ficova vláda, naozaj všeličo. Napríklad šialenstvo, nepretržitú hystériu, antipolitickú psychózu a morálny gýč. Dokonca pridal aj vlastnú fantáziu, v ktorej kritici vzniku Ficovej vlády považovali už aj Kollára a SNS za stabilných spojencov pravice proti zlu. Koľko nepoctivosti na pár riadkoch. Na túto pýchu a manipulatívnosť webu Postoj, ktorý sa pritom v odhade volebnej reality sekol ešte viac než prieskumné agentúry, som chcel svojou reakciou upozorniť. Ak sa niekoho dotkla, prepáčte. Ale nemiešajme príčinu s následkom, prosím. 
 
Štefan Hríb, .týždeň

 

 

Odporúčame