Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. marec 2016

Konzervativci podla Kocura

Konzervativci podla Kocura

Teológ Miroslav Kocúr vyzýva pravicových politikov, aby predstavili občanom fungujúci projekt spolupráce. To je úplne v poriadku. Pochybnejšie sú nepresné a posmešné argumenty, ktoré používa pri opise jednotlivých prúdov. Kocúr predtým podpísal výzvu cirkvám, aby sa jasne dištancovali od Kotlebu, keďže medzi jeho voličmi je údajne veľká časť konzervatívnych kresťanov.

Teraz Miroslav Kocúr vyzýva všetkých tých, ktorí sú proti Kotlebovi, aby začali v záujme krajiny spolupracovať. Ako teológ píše, je to výzva pre liberálov, ale aj „pre konzervatívnych občanov je tu príležitosť povedať si, na čom im záleží. Či na Tisovej fotke v modlitebnej knižke alebo na morálnej integrite občanov tejto krajiny“.

 

Takže podľa teológa Kocúra sa kresťanskí konzervatívci delia na tých, čo sympatizujú s Kotlebom, a na tých, ktorí ho nevolia, ale sú to prostáčikovia, čo majú Tisa založeného v modlitebnej knižke.

 

Zdá sa, že dialóg medzi liberálmi a konzervatívcami zvládne s väčšou mierou empatie než naši teológovia naozaj hocikto, dokonca aj politici večne rozhádanej pravice. 

Odporúčame