Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
06. marec 2016

boledovic

boledovic

Zakladateľ projektu Teach for Slovakia Stanislav Boledovič na svojom facebooku kritizuje za výsledky volieb bratislavskú kaviareň: „Bratislavská kaviareň sa zobudila do desivého rána. No až keď sa vo svojej elitnej namyslenosti začne zaujímať o výsledky v regiónoch, pochopí veľkosť prúšvihu. A verím, že aj svoju zodpovednosť. (...) Chudobní ľudia tejto krajiny, ľudia mimo bratislavskej smotánky, volia v lepšom prípade SMER, ak nie, tak ĽS, SNS. To je realita – face it. Čo čakáme, že koho bude voliť človek, ktorý sa narodí v chudobnej rodine, kde rodičia nemajú žiadne vzdelanie a nevedia ho tak svojim deťom poskytnúť? Kde školy upadli na úplné dno a nedokážu vzdelávať deti, o čom alarmujeme v kampani A Dosť už od jesene? Čo čakáme od človeka, ktorý pravidelne stretáva sociálne neprispôsobivých ľudí, ktorých sa oprávnene bojí, a ich počet prudko rastie? Čo očakávame od takéhoto nevzdelaného mladého človeka, ktorý nemá na to, aby cestoval po svete, vyrástol v rodine, kde nebolo poriadne čo do úst. Že bude uvažovať o vyrovnanom rozpočte, právach gejov, voľbe generálneho prokurátora a lepšej akreditácii vysokých škôl. Úplne nám šibe?

Tak nám treba. A mimochodom, táto situácia má jednoduché a jasné riešenie. Žiaľ, to by bratislavská kaviareň musela prijať zodpovednosť a ísť robiť to, čo je potrebné, nie to, čo ich baví. Good look Slovensko. S takouto elitou sa nikam nepohneme. (...)“ Následne spomína viacerých ľudí z mimovládnych organizácií, ktorých si cení za ich aktivity.

Odporúčame

Hamšíka čaká štyristý zápas v drese SSC Neapol

Hamšíka čaká štyristý zápas v drese SSC Neapol

Slovenského futbalového reprezentanta Mareka Hamšíka čaká jubilejný štyristý zápas v drese talianskeho klubu SSC Neapol. Kapitán tímu spod Vezuvu by nemal chýbať v základnej zostave trénera Maurizia Sarriho, ktorého zverenci si v pondelok na Olympijskom štadióne v Ríme zmerajú sily s domácim AS.