Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
28. marec 2022

Aký je oscarový film Coda

Aký je oscarový film Coda

Ak potrebujete do dnešných čias vniesť trocha chytrej aj láskavej veselosti a odpustíte tvorcom občasnú presladenosť, film CODA, ktorý Americká filmová akadémia ocenila ako film roka, vás poteší.

Hlavnou hrdinkou je dievča Ruby, ktoré vyrastá na americkom predmestí v rodine živiacej sa rybolovom. Jej otec, mama aj brat sú nepočujúci (americká skratka CODA znamená dieťa nepočujúcich rodičov).

Od svojho detstva sa Ruby o rodinu stará, tlmočí im do posunkovej reči a denne s bratom a otcom chodí rybárčiť. Na strednej škole sa zapíše na kurz spevu, začne sa viac venovať svojim snom a rieši dilemu, či sa vydať cestou rozvíjania svojho talentu alebo zostať pomáhať svojej rodine. 

Členovia Rubinej rodiny ani v najmenšom neprežívajú sebaľútosť zo svojho hendikepu, film, naopak, zobrazuje ich súdržnosť a vôľu pasovať sa s osudom. Napríklad keď sa vzpierajú voči tomu, že ich zdiera odberateľ ich úlovkov. Aj keď je film „tínedžersky“ ladený a pomerne predvídateľný, je v ňom kopec zdravého humoru a dýcha z neho človečina.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.