Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. február 2016

Rusi plienia Aleppo

Rusi plienia Aleppo

Vladimír Putin chce úplne spustošiť najväčšie sýrske mesto Aleppo, vyhnať odtiaľ obyvateľov a zničiť akúkoľvek politickú alternatívu voči Assadovi. Tvrdí to reportér Spiegla Christoph Reuter, ktorý v posledných rokoch prejazdil celú Sýriu, tentoraz si však Aleppo netrúfol navštíviť.

 

So svojimi respondentmi z Aleppa sa preto spojil cez Skype a z rozhovorov vyskladal desivý obrázok: obyvatelia už roky ťažko skúšaného mesta vravia, že takúto hrôzu ešte nezažili, Rusi bombardujú doslova všetko, obytné domy, nemocnice, školy, ruské bomby rozkúskujú každého, kto sa nachádza v okruhu 35 metrov. Každý, kto môže, uteká preč – smer Turecko.

 

Jeden respondent, ktorý bol svedkom, ako dopadli po sebe viaceré bomby na jednej ulici, Reuterovi povedal: „Bolo to strašné, všade ležali roztrúsené časti tiel, tu kdesi ruka, tam hlava, noha, trup. Ľudia však išli jednoducho ďalej, nikto nevyzeral šokovane, nikto sa nezastavil. Stali sme sa monštrami? Alebo je to len náš spôsob, ako ostať normálnym v tom šialenstve naokolo?“

Odporúčame

Wimbledon: Lacko po prehre s Čiličom: "Hlavný rozdiel bol v servise"

Wimbledon: Lacko po prehre s Čiličom: "Hlavný rozdiel bol v servise"

Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii kvalifikanta podľahol deviatemu nasadenému Chorvátovi Marinovi Čiličovi za 1:49 h 3:6, 3:6, 4:6. Zápas v piatok večer po skončení druhého setu prerušili pre dážď a dohrávalo sa v sobotu.