Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
10. december 2020

Ako sa Alexandria Ocasio-Cortezová stala „zamestnankyňou mesiaca“

Ako sa Alexandria Ocasio-Cortezová stala „zamestnankyňou mesiaca“

Jej výzva na bojkot potravinárskej firmy viedla v skutočnosti k nárastu predaja.

Bolo to ešte v júli, keď sa Bob Unanue, generálny riaditeľ americkej potravinárskej firmy Goya Foods, zúčastnil na podujatí v Bielom dome pre hispánskych lídrov, ktorých hostil prezident Donald Trump. Keďže Unanue na mieste verejne pochválil Trumpa, objavili sa v latinskoamerickej komunite vzápätí viaceré kritické hlasy.

Medzi nimi nechýbala členka Kongresu za Demokratickú stranu a jedna z mladých tvárí ľavicovo-progresívnej politiky v USA Alexandria Ocasio-Cortezová. Na Twitteri napísala, že si po tomto vyhlásení gúgli recept na svoje vlastné adobo. Bralo sa to ako výzva na bojkot adoba a ďalších potravín od firmy, ktorá sa sčasti orientuje práve na hispánskych zákazníkov.

No tento týždeň Bob Unanue povedal, že výzva na bojkot zo strany Ocasio-Cortezovej v skutočnosti predajnosti firemných produktov pomohla. Podľa neho vystrelil záujem zákazníkov až o tisíc percent. „Hoci sme jej ho nedokázali odovzdať, udelili sme jej čestný titul zamestnankyne mesiaca, lebo pritiahla pozornosť k firme Goya a nášmu adobo,“ citoval šéfa spoločnosti denník USA Today.

Alexandria Ocasio-Cortezová sa tento týždeň podľa webu televízie CNN vyjadrila, že nevyzývala k bojkotu spoločnosti Goya Foods. V skutočnosti vraj len gúglila recept pre svoje vlastné adobo.

Nech je, ako chce, prípad je zaujímavý, lebo ukazuje, ako firma môže prežiť a ešte dokonca vyťažiť z progresívnych výziev na bojkot svojich produktov. Je však dôležité, aby sa ľudia ako zákazníci zmobilizovali na pomoc takýmto podnikom.

Po tom, ako bol šéf Goya Foods kritizovaný za pochvalu prezidenta, sa mu Donald Trump odvďačil fotografiou s paletou výrobkov tejto firmy (čo samo osebe bolo kontroverzné). Keďže sa to odohralo počas ostro sledovanej prezidentskej kampane, aj to zrejme pomohlo zvýšiť ich predajnosť.

Na obrázku: Členka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Alexandria Ocasio-Cortezová (druhá zľava). FOTO TASR/AP

Odporúčame