Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. júl 2020

Igor Matovič si titul rozhodne zaslúži – z marketingu

Igor Matovič si titul rozhodne zaslúži – z marketingu

Obkecaním kauzy svojej diplomovky na facebooku prejavil aplikované poznanie.

Kauza záverečných prác politikov vládnej koalície už naberá črty grotesky. Dnes došlo aj na premiéra Matoviča. Denník N odhalil, že vo svojej práci vykradol knihy dvoch autorov.

Už teraz je však jasné, že to Igor Matovič politicky ustojí. Aj vďaka príspevku na svojom facebooku s dramatickým nadpisom „Priznanie“.

Prípady Borisa Kollára a Branislava Gröhlinga mu ukázali, že zatĺkať ani komplikovane argumentovať nemá zmysel, a tak si Matovič v príspevku predovšetkým sype popol na hlavu: „Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu.“

Premiér píše, ako nie je na posledné dva roky svojho štúdia hrdý, lebo vtedy už podnikal a aj keď v škole bol, často sa myšlienkami nachádzal pri problémoch svojej firmy. Nezabudne zdôrazniť, že vtedy dával prácu dvom tisícom ľudí.

Na titule si nikdy nezakladal – ani do občianskeho si ho nedal. A dôjde aj na vyvodenie politickej zodpovednosti: „Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil.“

Včerajší pohoršení len nemo otvárajú ústa. Že to takto nevedel napísať Andrej Danko alebo Fico s Kaliňákom, keď museli v minulom volebnom období opustiť vládu.

Občania, premiérovo facebookové Priznanie si dobre prečítajte! A sami z neho čerpajte, keď niečo v živote riadne dokazíte. Ide totiž o štylistické majstrovstvo v odbore krízovej komunikácie. Mali by sa z neho učiť vysokoškolskí študenti.

Súdiac podľa reakcií pod statusom mu to dosť ľudí zjedlo. Aj keď mnohí radia premiérovi, aby odstúpil, nájde sa tiež veľa takých, čo ho obhajujú: Zachoval sa ako chlap; Nemám dôveru k Denníku N; Kto nikdy v škole neodpisoval, nech prvý hodí kameňom...

Po pár hodinách vypustil premiér ďalšie dva príspevky, týkajúce sa už jeho programu v Bruseli. Z reakcií bolo zrejmé, že kauza s diplomovkou nebude mať dlhé trvanie.

V každom prípade, majme porozumenie pre Igora Matoviča. Bol celý čas len na nesprávnej škole. Fakulta manažmentu?! Premiér by si zaslúžil skôr titul z marketingu. Za aplikované poznatky. Magistra? Nie, rovno doktorát!

Igor Matovič je premiér Slovenska, lebo je majster politického marketingu. Vyštudoval ho na „vysokej škole života“. Má naň prirodzenú intuíciu. Mohol by ho prednášať na univerzite.

Nejde len o obkecanie diplomovky. Matovič vyhral voľby aj vďaka výletu k Počiatkovej vile v Cannes či vďaka sviečkam pred Úradom vlády. Univerzita v Skalici by mu mohla udeliť titul doctor honoris causa z marketigu...

Najväčšou iróniou zostáva, že táto komická vládna zostava má zo všetkých ponúkajúcich sa alternatív ešte stále najlepšie predpoklady, aby posunula Slovensko dopredu.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas rokovania 26. schôdze vlády SR 24. júna 2020 v Bratislave. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Inzercia

Inzercia

Odporúčame