Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
28. jún 2020

Denzel Washington hovoril o svojej skúsenosti s Duchom Svätým

Denzel Washington hovoril o svojej skúsenosti s Duchom Svätým

Zatiaľ ho kvôli tomu nikto nespochybnil ani sa mu nesmeje.

Známy americký herec Denzel Washington vo štvrtok absolvoval polhodinový videorozhovor na Instagrame s evanjelikálnym pastorom Alfonsom R. Bernardom. Na začiatku sa dotkli súčasnej vlny protestov v Spojených štátoch a ako Washington hral afroamerického aktivistu Malcolma X v rovnomennom filme z roku 1992. No potom prichádzajú na rad otázky viery.

Málo známe je, že otec oscarového herca bol letničný pastor. Denzel Washington o sebe hovorí, že svoj život odovzdával Ježišovi Kristovi na trikrát. „Bol som naplnený Duchom Svätým a vydesilo ma to,“ povedal vo videu o jednej z týchto skúseností.

Washingtona hĺbka zážitku, ktorý sa udial začiatkom 80. rokov, vyľakala, lebo si chcel podľa vlastných slov v tom čase ešte užívať život: „Uzemnilo ma to napriek môjmu ja. Prijal som to, určite som to zažil, no nebol som pripravený žiť to.“

No boli tu aj iné vplyvy v jeho živote, ktoré mu pomohli vrátiť sa na „úzku cestu“. Matka mu hovorila: „Denzel, robíš veľa dobra, no je načase, aby si začal robiť dobro tým správnym spôsobom.“ Myslela tým, že prostou charitou si cestu do neba nekúpi.

Keď začínal zažívať prvé úspechy ako herec, prišiel sa jej pochváliť, no ona ho schladila slovami: „Chlapče, ani nevieš, koľko ľudí sa za teba modlí.“ Chcela tým naznačiť, že tie úspechy neboli len zásluhou jeho schopností.

Washington tiež vo videu s pastorom Bernardom hovorí, ako mu žena, ktorá mala dar prorokovania, v mladosti predpovedala, že raz bude cestovať po svete a kázať miliónom ľudí. Ako úspešný herec naozaj precestoval svet. A napríklad video z Washingtonovej prednášky Dávaj Boha na prvé miesto z roku 2017 má na YouTube vyše 23 miliónov videní.

Na konci rozhovoru s pastorom Bernardom ešte Washington slovami černošského spirituálu When the Saints Go Marshing In hovorí, že zo všetkého najviac si želá, aby v deň posledného súdu bol medzi tými, ktorí patrili Bohu...  

Na obrázku: Denzel Washington je jedným z najpopulárnejších afroamerických hercov súčasnosti. Získal dvakrát Oscara a množstvo ďalších ocenení. Je ženatý od roku 1983 a má štyri deti. Washington sa otvorene hlási ku kresťanskej viere a je o ňom známe, že denne číta Bibliu. FOTO TASR/AP

Odporúčame