Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
30. apríl 2020

Epidemiologička Krištúfková: Bohoslužby nebudú povolené pre osoby nad 60 rokov

Epidemiologička Krištúfková: Bohoslužby nebudú povolené pre osoby nad 60 rokov

Od stredy budúceho týždňa budú za prísnych podmienok obnovené verejné bohoslužby. Aj keď presné pravidlá, za akých sa budú konať, zatiaľ nie sú známe, na verejnosť už prenikli prvé informácie.

Vladimír Krčméry, člen permanentného krízového štábu, vo vysielaní televízie Lux oznámil, že hlavný hygienik Ján Mikas už pripravil nariadenia, ktoré momentálne konzultuje s predstaviteľmi cirkví a náboženských spoločností. „Ten materiál som čítal a je veľmi dobrý,“ zhodnotil profesor Krčméry.

S ešte konkrétnejšou informáciou prišla epidemiologička Zuzana Krištúfková, ktorá je v odbornom tíme premiéra Matoviča. „Bohoslužby nebudú povolené pre osoby staršie ako 60 rokov. Tak sme sa dohodli,“ povedala vo štvrtok pre Denník N profesorka Krištúfková.

Vladimír Krčméry je dokonca presvedčený, že obnovenie bohoslužieb je veľmi dôležitým krokom, ktorý môže napomôcť zlepšeniu imunitného stavu obyvateľstva. „Veriaci ľudia môžu opäť získať svoju rovnováhu, bude to veľmi pozitívny stimul v ich živote. Takže nielenže obnovenie bohoslužieb nepovažujem za problém, ale bude to užitočný protiepidemiologický krok,“ konštatoval profesor Krčméry.

Foto – TASR/Jakub Kotian

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.