Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
27. marec 2020

V Nemecku sa koronavírusom nakazila aj mladá kresťanská influencerka

V Nemecku sa koronavírusom nakazila aj mladá kresťanská influencerka

Jana Highholderová je 21-ročná študentka medicíny a kresťanka, ktorá na svojom youtubovom kanáli prináša videá o viere s cieľom osloviť evanjeliom generáciu svojich rovesníkov. Nemecké médiá ju prezývajú „Božia influencerka“. Väčšinu posledného mesiaca však aj ona strávila v izolácii, keďže sa nakazila koronavírusom.

Koncom februára sa Jana Highholderová zúčastnila kongresu pre kresťanských pracovníkov v Karlsruhe, ktorý musel byť z bezpečnostných dôvodov predčasne ukončený, lebo u jedného z referentov sa potvrdil koronavírus. Jana s ním v podstate strávila len desať minút v spoločnej zasadačke. No skončila najskôr v dvojtýždňovej domácej preventívnej karanténe. Tá sa predĺžila, lebo vírus u nej o pár dní potvrdili tiež, hoci sprvu nemala žiadne príznaky.

Jana o tom zverejnila desaťminútové video na YouTube. V prvej polovici je vidieť dobrú náladu na kongrese, ktorá sa v polovici mení oznamom, že jeden z referentov je nakazený. Záver je z 10. marca, keď je už Jana doma v karanténe a v celej situácii sa snaží nájsť nejaký vyšší zmysel.

Podľa posledných údajov je v Nemecku takmer 50-tisíc nakazených koronavírusom a 281 ľudí tam ochoreniu podľahlo.

Predvčerom Jana zverejnila druhé video. Hovorí už spätne, že po niekoľkých dňoch sa príznaky prejavili aj u nej. Mala silné bolesti hlavy a vysokú teplotu. Navyše, nakazila aj svojich rodičov. Kým mama zvládla chorobu dobre, otec skončil v nemocnici.

„Popravde keby si dnes mal infarkt, tak pri týchto čakacích dobách by si zomrel,“ hovorí Jana s telefónom v ruke. Aj v Nemecku je teraz ťažké sa niekam dovolať a vybaviť si narýchlo napríklad odvoz do nemocnice.

V inom momente Jana so svojou mamou sledujú bohoslužbu on-line. Pred notebookom majú prichystané dva kalíšteky s vínom a dva kusy chleba ako Večeru Pánovu.

Na svojom Instagrame (TU a TU) Jana zverejnila aj zamyslenia o tom, ako túto situáciu prežíva vnútorne a ako sa vyrovnáva so samotou, úzkosťou i pocitom, že veci nemá pod kontrolou. Vykladá si to tak, že Boh ju stopol v mnohých jej rušných aktivitách, aby viac vstúpila do seba, pestovala s ním vzťah a zamyslela sa aj nad svojimi vzťahmi s blížnymi: „Verím, že tým, ktorí milujú Boha, naozaj všetko napokon poslúži na dobré.“

Jana Highholderová. Screenshot – YouTube.com

Odporúčame