Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. február 2020

Rehoľníčky vymenili habit za hokejový výstroj

Rehoľníčky vymenili habit za hokejový výstroj

Charitatívny hokejový turnaj kňazov a zasvätených, ktorý sa konal uplynulú sobotu v Detve, priniesol jedno nevšedné oživenie. V tíme rehoľníkov nastúpili aj tri hokejistky – rehoľné sestry. 

Najmladšou hráčkou bola sestra Mária Herichová. Ako uvádza portál Zasvätený život, už ako 17-ročná hrala za slovenskú ženskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta, v roku 2010 bola tiež na olympijských hrách vo Vancouvri. V reprezentácii hrala naposledy na MS v Nórsku v roku 2016.

Sestra Mária je dnes v noviciáte sestier terciárok kapucínok Svätej rodiny v španielskej Seville. 

Ďalšou sestrou na ľade bola saleziánka Andrea Badíková, ktorá v minulosti nastupovala za HK Dubnica nad Váhom a tiež za slovenskú reprezentáciu. „Hoci už nemám 20 a bolo to cítiť aj na ľade, predsa som si to užila. Mala som radosť, že sme ako rehoľníci vytvorili jeden tím a dokonca historicky prvýkrát pozvali aj nás, ženy,“ cituje saleziánku Andreu portál Zasvätený život. 

Habit za hokejový výstroj vymenila aj jej spolusestra Daniela Oremová, ktorá pôsobila tri a pol roka v klube HC 05 Banská Bystrica. 

Charitatívny hokejový turnaj kňazov a zasvätených sa koná už piaty rok. Okrem rehoľníkov a rehoľníčok v dresoch s logom Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku nastúpili do hry aj diecézni kňazi z Banskej Bystrice, z Košíc a zo Spiša.

Na ľade bola okrem troch rehoľníčok aj ďalšia žena – Michaela Stehlíková, hokejová rozhodkyňa zo Zimných olympijských hier v Soči 2014.

Viac o turnaji aj s fotogalériou nájdete v citovanej reportáži

Na snímke sestra Daniela Oremová. Foto: Zasvätený život/Františka Čačková

Odporúčame