Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
23. január 2020

Trump sa osobne zúčastní pro-life pochodu vo Washingtone, D.C.

Trump sa osobne zúčastní pro-life pochodu vo Washingtone, D.C.

Donald Trump bude zajtra historicky prvým americkým prezidentom, ktorý sa osobne zúčastní veľkého pro-life pochodu March for Life, ktorý sa každoročne koná vo Washingtone, D.C.

V utorok súčasne vyhlásil 22. január 2020, kedy uplynulo 47 rokov od vyhlásenia rozsudku Roe vs. Wade, za Národný deň posvätnosti ľudského života. Vo vyhlásení tiež uviedol, že „každý človek – narodený aj nenarodený, chudobný, skľúčený, zdravotne znevýhodnený, bezvládny a starší – má vlastnú hodnotu“ a že Spojené štáty „hrdo a jasne potvrdzujú záväzok chrániť vzácny dar života v každej fáze od počatia po prirodzenú smrť“.

Počas uplynulých troch rokov sa washingtonského pro-life pochodu osobne zúčastnil Mike Pence a vystúpil na nich s prejavom, čím sa stal prvým americkým viceprezidentom, ktorý tak urobil. Prezident Trump sa v posledných dvoch rokoch prihovoril na pochode cez videoposolstvo.

Trump počas svojej vlády predstavil viacero pro-life politík, napríklad zastavil financovanie potratov vo svete zo strany USA cez agentúru pre medzinárodný rozvoj, podporil štáty USA, ktoré sa rozhodli prestať financovať propotratovú organizáciu Planned Parenthood a predovšetkým vymenoval na Najvyšší súd USA dvoch konzervatívnych sudcov. 

Foto: TASR/AP

Odporúčame

Smrť číha v smogu

Smrť číha v smogu

Koronavírus postihuje najmä veľké aglomerácie. Výskumníci sa najnovšie domnievajú, že to nie je len vysokou koncentráciou ľudí v mestách. K rýchlejšiemu prenosu vírusu mohol výrazne pomôcť aj smog.