Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
20. január 2020

Matovič je kráľom politického marketingu

Matovič je kráľom politického marketingu

Opozícia sa teraz v kampani naťahuje s kotlebovcami. Isto, je to chvályhodná vec, ale už aj nuda. Ťah na bránu opäť ukázal Igor Matovič. So svojou úderkou sa vybral do Cannes, aby nám ukázal Počiatkovu vilu.

Matovič najprv vtipne zvolal tlačovku pred Počiatkovu vilu vo francúzskom Cannes. A potom nám ukázal video, ktoré natočil so svojimi spolustraníkmi odetými v rovnakých čierno-zelených bundách s nápisom Porazme spolu mafiu. Táto protimafiánska úderka našla ulicu v bohatej štvrti Cannes, kde má bývalý minister financií Ján Počiatek luxusnú vilu s rozprávkovým výhľadom. Igor Matovič presne vycítil, že po videu z Trnkovej či skôr Kočnerovej šperkovnice sa práve Počiatek stal terčom nenávisti i závisti.

A tak ukázal slovenským voličom, aký majetok si užíva Počiatek vo Francúzsku (jeho honosná bratislavská vila je už z bulvárnych médií notoricky známa, tá už veľa hnevu nevzbudí). Matovič pred Počiatkovou vilou v Cannes dramaticky hovorí o super bohatých ľuďoch, ktorí žijú v tejto štvrti. A stačí pridať tie správne slová, napríklad že sme sa Počiatkovi na tú vilu poskladali my všetci. Je to náš majetok, lebo on legálnou cestou nikdy nemohol zarobiť také peniaze. Cenou je, že nemáme dobré cesty či funkčné zdravotníctvo. Takéto skratky dokonale fungujú a rozumejú im všetci voliči.

Matovič pritvrdzuje: Pôjdeme vám po krku, chlapci, ostanete s holou riťou. A vyzýva, aby sa aj Francúzska republika pýtala, odkiaľ pán Michelle (tak si vraj dáva Počiatek hovoriť v Cannes) tie peniaze zobral.

Samozrejme, je čudné, že je Ján Počiatek až taký bohatý. Nepôsobí ako podnikateľský lúmen, skôr ako rozmaznaný chlapček s občasnými drogovými úletmi, ktorý si užíva život po jachtách a večierkoch. A dá sa vytušiť, ako si tento muž dopomohol k takému majetku. Napokon, do jeho sveta sme mohli dokonale nahliadnuť aj prostredníctvom toho krátkeho videa z Kočnerovej šperkovnice v Trnkovej kancelárii.

A keď ľuďom ukážete luxusnú vilu v luxusnej štvrti v luxusnom Cannes, úprimne sa rozčúlia. Funguje aj závisť, štartuje sa rozhorčenie, ale aj pocit frustrácie a hnevu. Všetky tieto emócie dokonale fungujú pri pohľade na tú Počiatkovu vilu. A hneváte sa na štát, ktorý toto dovolil. A, samozrejme, väčšina ľudí aj závidí. Kto by netúžil po takejto rozprávkovej vile?

Otázne je, či hnev a frustráciu, ktorú Matovič svojím videom z Cannes vzbudil, bude viesť k tomu, že ľudia hodia hlas Matovičovi. Možno niektorí áno. A niektorí budú pri pozeraní toho videa zrejme nahnevaní až tak, že si radšej zvolia stranu, ktorá odmieta celý tento systém politiky. Lebo vyrába počiatkov či kočnerov. A všetci vieme, ktorá strana to je.

Ale Matovič toto naozaj vie, má intuíciu aj skúsenosti, napokon on je vo volebnej kampani celý čas.

Odporúčame