Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
01. január 2020

Skupina katolíkov sa modlila a spievala koledy pred väznicou, v ktorej sedí kardinál Pell

Skupina katolíkov sa modlila a spievala koledy pred väznicou, v ktorej sedí kardinál Pell

Na Štedrý večer sa okolo dvadsiatej hodiny zhromaždila pred múrmi väznice v austrálskom Melbourne, kde si odpykáva trest kardinál George Pell, asi dvadsiatka miestnych katolíkov. Spoločne začali spievať vianočné koledy a modliť sa. Venovali ich nielen kardinálovi, ale aj ostatným väzňom a príslušníkom zariadenia. 

„Chceli sme, aby kardinál vedel, že ho máme radi a pamätáme na neho aj cez Vianoce,“ povedal podľa portálu Catholic Herald jeden z prítomných. Skupina kardinálových podporovateľov mu po zhromaždení nechala na vrátnici väznice knihu s pozdravmi. 

Kráčajúc popri múroch väznice sa modlili za kardinála a jeho oslobodenie, za obete sexuálneho zneužívania, všetkých väzňov v zariadení aj za personál väznice.

Kardinál Gerge Pell bol v decembri 2018 odsúdený za sexuálne zneužitie dvoch 13-ročných miništrantov, ku ktorému malo dôjsť v polovici 90. rokov 20. storočia krátko po tom, ako bol vymenovaný za katolíckeho arcibiskupa v Melbourne. K údajným útokom na chlapcov malo dôjsť v sakristii a na chodbe Katedrály sv. Patrika. 

V súčasnosti 78-ročný kardinál bol odsúdený na šesť rokov väzenia. Jeho odsúdenie však vyvolávalo kontroverzie, pretože so sebou nieslo viacero nejasností a pochybných rozhodnutí. Kardinál trvá na svojej nevine a naďalej sa pokúša voči rozhodnutiu austrálskych súdov odvolať. Viac o prípade si môžete prečítať TU.

Foto: Zhromaždenie katolíkov, ktorí sa modlili a spievali pred väznicou v Melbourne (CNA)

 

Odporúčame