Zdieľať
V skratke
26. december 2019

Športovec roka je pilot F1 Hamilton

Začali sa dni rôznych rebríčkov a bilancovania. Dnes zverejnili výsledky 62. ročníka ankety Európsky športovec roka. Víťazom ankety, ktorú organizuje poľská tlačová agentúra a v ktorej hlasovalo 27 národných agentúr, sa stal britský pilot Formuly 1 Lewis Hamilton.

Ako ďalej informuje TASR, na druhej priečke skončil španielsky tenista Rafael Nadal, tretie miesto obsadil rakúsky lyžiar Marcel Hirscher.

Vlaňajší víťaz ankety, srbský tenista Novak Djokovič, skončil štvrtý. Medzi TOP 10 európskymi športovcami Slovák nefiguruje. Peter Sagan síce prepísal históriu na Tour de France, keď získal siedmy dres pre víťaza bodovacej súťaže, ale zvyšok sezóny nepatril medzi jeho najvydarenejšie.

Sagan sa, prekvapivo, neobjavil ani v rebríčku Najlepších 20 športovcov uplynulého desaťročia, ktorý zostavil taliansky denník Corriere della Sera. Za cyklistiku tam dosadili „svojho“ Vincenza Nibaliho. Ale nevadí, veď my si môžeme spraviť vlastný rebríček.

Na snímke Hamilton získal 6. titul majstra sveta F1. Na Veľkej cene USA finišoval 3. novembra 2019 na 2. mieste a v priebežnom poradí mal už nedostihnuteľný náskok. FOTO TASR/AP