Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
17. december 2019

Matovičova sólo jazda

Matovičova sólo jazda

Igor Matovič sa odmietol pripojiť k takzvanému paktu o neútočení, ktorý uzavreli opozičné strany PS/Spolu, Za ľudí, KDH a najnovšie sa k nemu pripojila aj SaS. K takému kroku lídri týchto strán vyzvali aj OĽaNO.

Matovič im odkázal, že ide o divadielko a lacné politikárčenie a že ak chcú lídri týchto strán mlčať o svojich chybách, nech to robia bez jeho strany.

Šéfovi OĽaNO sa dá rozumieť. Po tom, ako opozičné strany predviedli grotesku okolo dohody o spoločnom postupe do volieb, vyznieva pakt o neútočení ako jalové gesto. Jeho mobilizačný efekt je malý, voliči mu nerozumejú, časť z nich, napríklad voličov KDH, môže dokonca zneisťovať. Nejde z neho emócia opozičnej sily a keďže viaceré opozičné strany bojujú o podobného voliča, môže akurát vo finále kampane vyvolať spory o to, či ten alebo onen výrok, predvolebný sľub či tvrdšie vyjadrenie v televíznom dueli bol alebo nebol jeho porušením.

Svojou neúčasťou Matovič nič neriskuje, naopak, poskytuje mu to priestor odlíšiť sa od ostatných a prezentovať sa ako neohrozený kritik naľavo aj napravo. Táto jeho sólo jazda sa tak nakoniec môže ukázať ako dobrá taktika.

Foto: TASR/ Martin Baumann

Odporúčame