Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. december 2019

Lionel Richie a Bonnie Tylerová spievali vo Vatikáne pre Amazóniu

Lionel Richie a Bonnie Tylerová spievali vo Vatikáne pre Amazóniu

Cez víkend sa vo Vatikáne uskutočnil už 27. ročník vianočného koncertu, poslucháčov okúzlili Lionel Richie, Leo Rojas či Bonnie Tylerová, ktorá aj takto oslávila 50 rokov svojej hudobnej kariéry. Lionel Richie povedal, že „dáva hlas tým, ktorí ho vo svete nemajú“. Hudobníkov po celý večer sprevádzal Taliansky filmový orchester.

Známe vianočné i vlastné piesne spievali najmä talianski interpreti. Jeden z nich, spevák Fabio Rovazzi, vyjadril prekvapenie nad tým, že ľudia môžu byť takí hlúpi, že si ničia vzácny amazonský prales.

Na koncerte pustili videozáznam zo stretnutia pápeža Františka s prítomnými hudobníkmi. Podľa pontifexa treba budovať „globálnu dedinu vzdelávania“, kde ľudia vytvoria „ľudské siete“, lebo sú „najlepším liekom na diskrimináciu a izoláciu“. Dievčatko Emma z detského zboru poslalo Petrovmu nástupcovi bozk, lebo sa mu páči jeho úsmev a pápež má rád deti.

Benefičný koncert, ktorý trval takmer tri hodiny, podporil saleziánske projekty v Amazónii, ako aj vzdelávaciu organizáciu Scholas Occurentes, ktorá vznikla z Františkovej iniciatívy, keď bol arcibiskupom Buenos Aires.

Foto – autor

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.