Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
05. december 2019

Boľševik?

Boľševik?

Ankete portálu Politico sa venujem aj v texte o prezidentke Čaputovej, ale jednu vec ešte chcem vypichnúť. Najvplyvnejší rozkladač v Európe je podľa ľavých liberálov Dominic Cummings, hlavný poradca premiéra Johnsona. Cummingsa Politico nazvalo boľševikom (pozri obr.). Dôvod: Cummings môže za brexit, prekáža mu neefektivita britskej byrokracie, ktorú chce zmeniť, má bojovný prístup, je arogantný, obdivuje Bismarcka, bŕŕŕ!!, proste boľševik. Tí predsa vždy zbožňovali referendá, bojovali proti internacionalizmu a hlásali take back control, všakáno.

Prečo to píšem? Nuž, keď niekto ako bývalý ruský disident Vladimír Bukovskij prirovnal EÚ k ZSSR, tak to bol automaticky hoax, proti ktorému treba bojovať. Bukovskij preháňal, iste. Ale keď niekto nazve Cummingsa boľševikom, to už hoax nie je? Ktože to viac obdivoval Marxa, Cummings či nebodaj nejaký predseda Európskej komisie? 

Keď David Cameron pred referendom o brexite strašil, že odchod Británie z EÚ môže ohroziť mier, a teda znamenať návrat vojny, bolo to v poriadku, keď Boris Johnson povedal, že Londýn posiela do Bruselu 350 miliónov libier týždenne, bolo to klamstvo a hoax. A keď Tim Congdon v Standpointe zverejnil oficiálne vládne čísla, že to tak naozaj bolo, aj s vysvetlením v čom je problém, nikto sa nenechal rušiť. Johnson je ten nezodpovedný populista, Cameron ten zodpovedný štátnik.

Double standards ako z Oxfordského slovníka.

Foto: Politico/screenshot

Odporúčame