Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
15. október 2019

Tureckí futbalisti za inváziu

Tureckí futbalisti za inváziu

For our nation, especially for the ones who are risking their lives for our nation, teda Za náš národ, zvlášť za tých, ktorí riskujú svoje životy za náš národ. Týmto anglickým textom (nech je to jasné všetkým) doplnil svoju fotku s vojenským salutovaním a spoluhráčmi turecký reprezentant Cenk Tosun, potom ako Turci dali gól Albánsku. Fotku a komentár zverejnil na svojom Instagrame. UEFA toto gesto prešetruje, jej pravidlá zakazujú politické gestá.

Rovnaké gesto urobili v šatni všetci tureckí futbalisti, fotku zverejnil na svojom Instagrame turecký futbalový zväz. K podpore sa pridali aj dvaja nemeckí reprezentanti s tureckým pôvodom Ilkay Gundogan a Emre Can, svoje lajky však neskôr zmazali.

Turecko zažíva vojnový ošiaľ, propaganda ide na plné obrátky. Stojí za pripomenutie, že to nie je tak dávno, čo nás domáci aj európski liberáli presviedčali, že táto krajina patrí do EÚ, kritika Turecka bola vtedy spiatočnícka.

Nie je náhoda, že Turci začali s inváziou až po skončení dovolenkovej sezóny, tureckej riviére sa tento rok nadštandardne darilo aj v septembri. Takéto gestá a správanie Turecka volajú nielen po ráznom odmietnutí a treste, ale v istom zmysle aj po politickej odvete.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: Tosun/Instagram, screenshot

Inzercia

Inzercia

Odporúčame